Lajme

Lideri veteran, Millo Gjukanoviq ka fituar 53.8 të votave në zgjedhjet presidenciale të mbajtura të dielën më Mal të Zi,

  Promemorie Për Zeqirja Fazliun Zeqirja Fazliu, lindi në fshatin Zhunicë të Komunës së Preshevës, më 13 korrik 1940. Shkollimin

Newcastle triumfon në shtëpi ndaj Arsenalit

Arsenali dështoi të vazhdojë me ecurinë e mirë në Ligën Premier, duke humbur kështu nga Newcastle United me rezultat 2-1

Lexo më shumë

(VIDEO) Juve mposht Sampdorian dhe i afrohet më shumë titullit

Juventusi e ka regjistruar fitoren e 27-të në Serie A duke triumfuar me rezultat 3-0 kundër Sampdorias në Allianz Stadium.

Lexo më shumë

(VIDEO) Gashi dhe Hyka shënojnë në Amerikë

Kampionati amerikan flet “shqip”. Dy futbollistët shqiptarë, Shkëlzen Gashi dhe Jahmir Hyka janë rikthyer me gola për skuadrat e tyre.

Lexo më shumë

Këndellet Chelsea, mban gjallë shpresat për Champions

Nga 2-0 Chelsea e ka përmbysur rezultatin kundër Southamptonit për të fituar në fund 3-2, duke mbajtur kështu gjallë shpresat

Lexo më shumë

Iniesta do të largohet nga Barcelona për tu transferuar në Kinë, Tianjin e bënë futbollistin më të paguar në botë

Andres Iniesta do të largohet nga skuadra e Barcelonës në fund të sezonit. Mesfushori spanjoll ditë më parë deklaroi se

Lexo më shumë

Mbretrit vendosin rregullat në Champions, Ronaldo komandanti golave

Real Madrid një hap para gjysemfinales me kryembretin Ronaldo. Goleadori C.Ronaldo shënon ende pa u lagur mir fanellat e lojtarve

Lexo më shumë