Archive

Kthehu mbrapa
Teklologji

Prezentohet gjenerata e re e ushtarit Rus

Qendra per hulumtime ushtarake ruse ka paraqitur per publikun gjeneraten e re te pasjeve dhe veshjeve moderne te ushtarit rus, prototipi i pare i lansuar per publikun permban helmete super moderne te

Rajoni

Nju Jork: Albert Veliu nën akuza për trafik ndërkombëtar armësh

Zyrtarët amerikanë të rendit i thanë Zërit të Amerikës se ndalimet erdhën pas një operacioni përgjimi dhe provat do t’i paraqiten së shpejti një jurie të madhe. Hetimet u kryen

Rajoni

Mjeku kinez qe kuron Edi Ramen dhe VIP-at shqiptar

Mijëra persona në Tiranë gjatë gjithë vitit takojnë doktorin kinez Wu Junming, i cili që nga viti 2006 ka nisur të ushtrojë mjeshtërinë e tij në kryeqytetin shqiptar. Ai vjen

Shendetesi

Trajtimi i simptomave të alergjisë

Shumë persona vuajnë nga ndonjë alergji lidhur me ushqimet, detergjentët, metalet, kafshët. Në një darkë mund të ftosh shumë persona dhe kjo është normale, apo jo? Megjithatë ka gjasa që

Shendetesi

Akupunktura në Gjermani

Në maj të çdo viti, Shoqata e Akupunkturës dhe Trajtimeve Neurologjike organizon një trajnim njëjavor për trajtimet e Mjekësisë Tradicionale Kineze për mjekët gjermanë. Në këtë trajnim mbi akupunkturën mbi

Lugina

Fillon asfaltimi i dy rrugëve kryesore, Miratoc – Cakanoc dhe faza e dytë e rrugës së Prishtinës (FOTO)

Ka filluar asfaltimi i dy rrugëve kryesore në komunë të Preshevë. Me këtë rast kryetarja e Preshevës Ardita Sinani sot ka dalë në Teren ku po finalizohet faza e dytë

Lugina

Nga shtatori lënda e re fakultative “Siguria themelore e fëmijëve” në shkollat fillore edhe në Luginë

Nënkryetari i Qeverisë së Republikës së Serbisë dhe ministri i punëve të brendshme Nebojsha Stefanoviq, ka nënshkruar me ministrin e arsimit Mlladen Sharçeviq protokollin mbi bashkëpunim në programin “Siguria themelore

Lugina

Shkolla e mjekësisë në Preshevë pranon donacion aparatin EKG

Shkolla e mesme teknike “Presheva”, dega e mjekësisë ka pranuar një donacion aparat EKG me vlerë rreth 2000 dollarë amerikan nga Fondacioni Ana i Vlade Divac me përkrahje të USAID-it.

Lugina

Sulmon gruan, arrestohet nga policia

Personi me inicialet S.T kishte sulmuar fizikisht gruan e tij, por kjo e fundit këtë çështje nuk e la në adete dh eiu drejtuar policisë të ciltë me njëherë reagun

Opinione

Katastrofa që po çmonton PD-në, demokratët bojkotuan ofertën e Bashës

Gazetari Blendi Fevziu në një analizë të rezultatit të parë pas numrimit te gjysmës së kutive në rang vendi dhe trendit të fitores së PS-së, shkruan se gjithë sa ndodhi