Numërimi mbyllet në 18:00. PS vulos fitoren me 74 mandate

Numërimi mbyllet në 18:00. PS vulos fitoren me 74 mandate

Janë duke u numëruar 14 kutitë e fundit në dy KZAZ e mbetura në Tiranë përkatësisht votat e Njësisë nr 5 dhe votat e Njësisë nr 9. Po kështu po numërohen 4 kutitë e fundit në Durrës. Ato nuk pritet të ndryshojnë konfigurimin e mandateve, mbeten në shkallë vendi PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PDS 1. Ndërkohë është mbyllur numërimi në gjithë qarqet e tjera të vendit. Blu janë vetëm Shkodra e Kukësi. Lezha dhe Dibra barazim me mandate mes PS-PD. Të gjitha qarqet e tjera janë të mavi (të majtë).

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*