Archive

Kthehu mbrapa
Teklologji

Sulm tjetër kibernetik po prek mbarë globin

Një sulm i ri dhe më i fuqishëm kibernetik ka shkaktuar shqetësime të mëdha në të gjithë Europën dhe duket se është përhapur anembanë globit. Mbi 80 kompani në Rusi

Sport

Pogba, “vepra e papërfunduar e artit”

Paul Pogba ka lindur më 15 mars 1993 në Lagny-sur-Marne, në periferi të kryeqytetit francez Paris, nga prindër me origjinë nga Guinea. Ai është një futbollist profesionist, që luan në

Magazina

Rëndësia e arsimit parashkollor për një fëmijëri të shëndetshme

Arsimi parashkollor megjithëse nuk përfshihet në arsimin e detyruar, është tejet i rëndësishëm për fëmijën. Fëmijët e moshës 3-6 vjeçare regjistrohen në kopshte së bashku me fëmijët e tjerë. Tani,

Lajme

Numërimi mbyllet në 18:00. PS vulos fitoren me 74 mandate

Janë duke u numëruar 14 kutitë e fundit në dy KZAZ e mbetura në Tiranë përkatësisht votat e Njësisë nr 5 dhe votat e Njësisë nr 9. Po kështu po

Lajme Lugina

(VIDEO) Ekskluzive : Nagip Bektashi i siguron ujin e pishëm, tërë fshatit Rahovicë

Në vitin 1981 fshati Rahovicë me vet kontributin e banorëve kishin siguruar ujin e pishëm me rënie të lirë nga burimi i fshatit Ilincë. Megjithatë duke marrë parasysh shtimin e

Sport

Lazio shpreh interesim për Memushajn

Ledian Memushaj kandidat për t’u transferuar te Lazio në këtë merkato verore. Sikurse ka zbuluar Corriere dello Sport, mesfushori shqiptar i është ofruar drejtuesve lazialë, të cilët janë në kërkim

Sport

Bale “i paprekshëm”, nuk largohet nga Reali

Real Madridi raportohet se do të refuzojë shitjen e Gareth Bale gjatë kësaj vere, përkundër raportimeve rreth të ardhmes së tij. Mediat spanjolle së fundmi kanë raportuar se uellsiani ka

Lajme Rajoni

Shtypi gjerman fitoren e Ramës e konsideron shans për Ballkanin

Artisti me dorë të mirë edhe në politikë – Fitorja sipas të gjitha gjasave e Edi Ramës në zgjedhjet e 25 qershorit trajtohet të martën gjerësisht në shtypin gjermanofon. Nën

Opinione

Malësia e Bujanocit, ka nevoj për organizimin e takimeve të vendlindjes

Shkruan: Refik Hasani   Sivjet bëhet 12 vjetë nga fillimi i organizimit të takimeve të vendlindjes që filluan në vitin 2005, për herë të par në Malësi të Bujanocit,këto takime

Lajme Lugina

(VIDEO) Faton Sulejmani I dorëzoi çelësat e shtëpisë së re familjes Jonuzi nga Bukuroca , të pranishmit mahnitet nga kjo kryevepër

Dimri ishte i ftohtë , e dertet e kryefamiljarit Jonuzi kishin arritur kulminacionin pasi më ai nuk kishte asnjë rrugëdalje që familjes ti siguronte një jetë më të mirë. Gjendja