Shkëlqim Mahmuti nga Tërnava e ardhmja e futbollit Evropian

Shkëlqim Mahmuti nga Tërnava e ardhmja e futbollit Evropian

I riu nga Presheva, më saktesisht nga fshati Tërnavë, i cili jeton në qytetin e Sargansit te Zvicres, Shkelqim Mahmuti (1999), sot me ftese te klubit te Liges se Pare te Lichtestein-nit, FC Vaduz, beri paraqitjen e tij të parë per kete klub!
Vlen te theksohet se Shkëlqimi bëri histori ne këtë klub sepse gjate gjithe historise FC Vaduz nuk ka pasur lojtar te marre nga akademia e tyre por gjithnje ka bere transferime nga klubet e huaja, kurse Shkelqim Mahmuti për shkak te talentit te tij se bashku me nje shok te klubit te tij u ftuan nga Klubi i cili luan në Ligën e Pare te bejne paraqitjen e tyre te pare si ne treining ashtu edhe ne loje zyrtare!


Shkëlqimi karrieren e tij e filloi qysh në fëmijeri duke luajtur per klubet lokale te qytetin ku jeton, pastaj talenti i tij bie ne sy dhe ftohet nga trejner te FC Vaduz ku pati suksese per klubin si pjesmarres ne U18, pastaj per te kaluar ne U23!

FC Vaduz luan edhe ne Superligen Zvicerane dhe Europa Lige!

Shkelqimit i urojme shendet dhe shume suksese ne karrieren e tij!

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*