Archive

Kthehu mbrapa
Opinione Teklologji

Çfarë mund të ndodhë me BitCoin-in më 1 gusht?

Urim Bina   Bitcoin Cash! Pritet monedha e re që do të ndahet nga Bitcoini. Çka duhet të bëjnë ata që zotërojnë Bitcoinin dhe çka duhet të dimë se do

Lugina

Largohen lypsarët që vijn në Preshevë nga qytetet tjera

Me iniciativën e Qendrës për punë sociale në Preshevë dhe me asistencë të policisë është ndërmarrë aksioni i largimit nga rruga të lypsarëve të cilit vijnë nga qytetet tjera dhë

Lugina

Në “VM Center” do të fillojë punën në muajin gusht banka komerciale

Pronari i qendrës tregtare në Preshevë “VM Center”, Faton Sylejmani ka nënshkruar kontratë me Bankën Komerciale për hapjen e ekspoziturës brenda objektit të kësaj qendre. Banka do të fillon punën

Lugina

Vuçiq: Avokati shqiptar ka blerë shtëpi në Vrajë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë mbrëmë në televizion “Pink” se ka është informuar për rastin që një avokat shqiptarë ka blerë shtëpi në Vrajë, transmeton zerilugines.com “Më ngritë

Lugina

Papërgjegjshmëri, hedhin mbeturinat dhe i ndezin, intervenon Moravica

Deponia e qytetit në mines ishte pressure nga zjarri. Ky akt vie nga qytetarë të pandërgjegjshëm të cilët në mënyrë tinëzare hedhin mbeturinat dhe I ndezin ato duke mos menduar

Lugina

(VIDEO) Komuna siguron cisterna me ujë të pishëm, apel ndaj ndezjes së zjarreve dhe keqpërdorimit të ujit  

Anëtarët e shtabit për situata të jashtëzakonshme sot ka mbajtur takim me kryetarët e bashkësive lokale dhe të besuarit e sigurisë civile. Qëllimi i takimit ka qenë situata në vend,

Sport

United kontakton Verrattin

Manchester United ka mbajtur bisedime me mesfushorin e Paris Saint-Germain, Marco Verratti. Tuttomercatoëeb shkruan se Djajtë e Kuq kanë mbajtur bisedime me mesfushorin. Zyrtarë të Unitedit janë takuar me reprezentuesin

Sport

Mourinho: Dua të qëndroj për 15 vite këtu

Jose Mourinho nuk është i përkohshëm në Old Trafford, portugezi dëshiron të bëhet një pasues i denjë i Alex Ferguson për të lënë një trashëgimi të rëndësishme te Manchester United.

Sport

Thiago: Donnarumma ka të ardhme të madhe para, Icardi lojtar i madh

Edhe Bayern Munich është pjesë e International Champions Cup në Kinë së bashku me Interin, Milain e shumë skuadra tjera. Për këtë ka folur edhe Thiago Alcantara, i cili ka

Lugina

Iniciohet grupi për reforma brenda PDSH-së – REFORMA me figura të reja politike

Duke konsideruar cenimin e demokracisë brenda subjektit politik sidomos gjatë zgjedhjeve të përgjithshme, pjesa dërmuese e ish kryesisë dhe njiherit këshilltarëve të kuvendit komunal , kanë marrë iniciativën për Reformimin