(FOTO) KK Presheva Lions mbajti provimin e karatesë për brezat e ndryshëm

(FOTO) KK Presheva Lions mbajti provimin e karatesë për brezat e ndryshëm

Klubi i Karates Presheva Lions sot k mbajtur provimin e garuesve për breza të ndryshëm. Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë adhurues të këtij sporti luftarak prindër dhe mysafirë nga Kosova. Sipas trajnerit Rijad Ajeti garuesit me sukses kanë arritur të kalojnë provimin final duke u pajisur edhe me breza.

 

Trajneri Ajeti është optimistë se sezonin e ardhshëm do të kenë suksese edhe më shumë , duke e prezantuar vendin tonë edhe në gara ndërkombëtare .

 

Në fund trajneri i klubit të karatesë Presheva Lions, ka falënderuar të gjithë afaristët që kanë ndihmuar këtë klub, ndërsa ka kërkuar më shumë mbështetje institucionale. /Zerilugines.com

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*