Archive

Kthehu mbrapa
Rajoni

VV e LDK do të marrin qeverinë

Takimet mes LDK-së e lëvizjes “Vetëvendosje” duket se i kanë kthjelluar edhe më shumë qëndrimet e të dy taborëve politikë. Ata kanë vendosur të hapin një kaptinë të re që

Lugina

(VIDEO) Shtëpia e kulturës në Preshevë, do të organizojë aktivitete kulturore për bashkëatdhetarët

Kryetarja e Komunës së Preshevës zonja Ardita Sinani ka vizituar shtëpinë e kulturës ‘’Abdulla Krashnica’’ në Preshevë,  me çrast është njoftuar mbi projektet që po realizohen. Në kuadër të këtij

Rajoni

RAMA PËR SAMITN E TRIESTES: RIKTHIMI I JUGOSLLAVISË, BROÇKULLË

Kryeministri Rama doli në një konferencë për shtyp ditën e sotme ku foli për Samitin e Triestes, duke thënë se u arritën rezultate konkrete për bashkëpunimin mes vendeve të rajonit.

Rajoni

Pacolli propozon një ‘marrëveshje historike’ në mes partive të mëdha

Presidenti i AKR-së Behgjet Pacolli, ka propozuar një marrëveshje siç e quan ai, historike për formimin e Qeverisë. Pacolli ka propozuar që të organizohet një tryezë me liderët e partive

Rajoni

Daçiq: Kosova mbetet kusht për hyrjen e Serbisë në BE

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq deklaroi për mediat serbe se gjithë punën e aktivitetin tonë politik për integrim në BE na kushtëzohet me ecurinë e dialogut

Rajoni

Erdogani do të vizitojë Kosovën menjëherë pas formimit të Qeverisë (Video)

Ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç ka thënë sot se presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mund të vizitoj së shpejti Kosovën. Këtë deklaratë, Kiliç e bëri gjatë një konference

bota

Nëna kamikaze pak sekonda para se të hidhte veten dhe foshnjën në erë (FOTO)

Një fotografi ku shihet një grua që mban në krahë fëmijën e saj dhe ikë me shpejtësi nga një zonë luftimi në Mosul të Irakut, është publikuar në internet. StictyBanner

Rajoni WebTV

Ballkani Perëndimor formon tregun e përbashkët ekonomik (Video)

Udhëheqësit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor ranë dakord të mërkurën për formimin e një tregu të përbashkët rajonal gjatë Samitit të Triestes. Deri tani marrëveshja u firmos nga kryeministrat

Lugina Opinione

Opinion: Riorganizimi dhe Ripërtëritja e PDSH-së, nevojë e kohës dhe e proceseve politike domosdoshmëri e patjetërsueshme

Ku mbetën vlerat e SHPD-ës, si rezultat dhe trashëgimtarë e më vonshme u themelua subjekti politik PDSH-ja, si dhe programi politik mbi të cilin u themelua ky subjekt politik. Ashtu

Lugina Opinione

OPINION – Ismet Kadriu, vlerat e luftës dhe politika në Preshevë

Komandantë, invalidë, ushtarë veteran të luftës, dhe ju përkrahës të denjë të luftës së UÇPMB-së, Duke pasur parasysh gjendjen tuaj, situatën e mëhershme dhe gjendjen aktuale, rrethanat politike, akuza, shpifjet,