Archive

Kthehu mbrapa
Rajoni

500 ushtarë të rinj amerikan zbarkojnë në Kosovë , gati për çdo trazirë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës më 19 korrik do të dërgojnë në Kosovë 500 ushtarë të rinj nga Teksasi, Karolina e Veriut, Kalifornia dhe Nju Jorku, dhe kjo sipas gazetës

Rajoni

(VIDEO) Pamje të rënda te Kepi i Rodonit, gjarpri përlan peshkun

Pasi të shikoni këtë video, të gjithë do të tregoni më shumë kujdes kur laheni në det. Konkretisht  bëhet fjalë për një video të xhiruar te plazhi i Kepit të

Rajoni

Ivica Daçiç ka një porosi për Shkupin

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç sërish është shprehur për marrëdhëniet ndërshtetërore me Republikën e Maqedonisë, transmeton zerilugines.com “Disa herë përfaqësuesit zyrtarë të Maqedonisë i kam porositur:  Ashtu si shteti

Rajoni

Thaçi pritet që sot ose nesër të thërras seancën konstituive të Kuvendit

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet sot ose nesër ta thërras seancën e parë konstituive të Kuvendit të Kosovës, kështu bëjnë të ditura burimet e Telegrafit brenda Kuvendit. Sipas këtyre

Rajoni

‘Dridhet’ Zaevi, shqiptarët gati Planin “B”

Në kohën kur partitë maqedonase, gjegjësisht kryeministri i ri Zoran Zaev po shprehin hamendje dhe rezerva për platformën shqiptare, gjithnjë e më tepër po dalin në pah alternativa tjera për

Lugina

Komiteti për Bashkëpunim Ndërkufitar në Gjilan ka ndërtuar ura të reja bashkëpunimi me Luginën

Komiteti për Bashkëpunim Ndërkufitar (KBN) ka miratuar raportin e punës për 6-mujorin e parë të këtij viti, me ç`rast kryesuesi i kësaj trupe komunale, Kushtrim Kadriu ka nënvizuar disa prej

Lugina

(VIDEO) Këtë vit grurë më pak se vitin e kaluar, shkaktarë kushte klimatike dhe dimri i ftohtë

Këtë vit rendimentet e gruri janë dukshëm më të ulta se vitin e kaluar. E tërë kjo është si pasojë e kushteve klimatike gjatë stinës së vjeshtës dhe sidomos acari

Lugina

(VIDEO) Ndryshohen rrugët një kahore dhe dy drejtimshe në qytetin e Preshevës

Me vendim të këshillit komunal , rruga kryesore nga Centrala deri tek ish tregu i gjelbër  tashmë do të jetë dy kahore. Ndërkaq përgjatë rrugës nga ish tregu i gjelbër

Rajoni

Është koha të tregohet e vërteta se çfarë Qeverie ka Kosova

Joe DioGuardi/Kryetar i Liges Qytetare Shqiptaro-Amerikane Udhëtimi im i parë në Kosovë ishte në nëntor të vitit 1989 për të sfiduar Sllobodan Millosheviqin rreth okupimit brutal ushtarak të Kosovës në

Sport

Zyrtare: U kërkua nga të gjitha skuadrat e mëdha, por Coulibaly nënshkruan me Udinesen (Foto)

Mamadou Coulibaly është lojtari më i ri i skuadrës italiane, Udinese. Udinese ka njoftuar se ka nënshkruar zyrtarisht për dy milionë euro me mesfushorin e talentuar, Coulibaly. 18-vjeçari ka ardhur