Archive

Kthehu mbrapa
Lugina

Skandaloze, bastardohen librezat e reja shëndetësore për shqiptarët

Diskriminimi i radhës për shqiptarët e Luginës së Preshevës, edhe në librezat shëndetësore. Kur përkthyesi bastardon gjuhën shqipe dhe në fund nuk di ka t’ia mbajt, duke lënë tekstin në

Rajoni

Merr flakë autobusi i kompanisë “EuroBus” rrugës për në vendlindje (FOTO)

Autobusi i Eurobusit të Strugës duke ardhur prej Vienes në Maqedoni u përfshi nga zjarri në Serbi, njofton INA. Në Serbi sot ështe djegur plotësisht por për fat të mirë

Lugina

Vapa Afrikane kaplon Ballkanin – Alarm i kuq

Temperaturat e larta dhe thatesira qe po mbreteron keto dite ne gadishullin ballkanik mund t’ju shaktoj probleme shendetesore sidomos te moshurave dhe te miturve. Tempreatura aktuale ne qytetin e Presheves eshte rreth

Magazina Sport

KUSH ISHIN TË FTUARIT NË DASMËN E MESSIT

Qyteti i Rosario mbrëmë mirëpriti disa nga yjet më të mëdhenj të futbollit, respektivisht ish lojtarët e Barcelonës dhe të tashmit. Arsyeja ishte dasma e Lionel Messit me Antonella Roccuzzo.