Archive

Kthehu mbrapa
Lugina

E dhimbshme: Nëna kosovare që ha bukë 4-ditëshe për t’ua kursyer miellin fëmijëve (Video)

Nëna po rrit dy fëmijë jetimë vetëm nga vitrat, ajo vetë ushqehet me bukën e katër ditëve që t’ua kursejë miellin fëmijëve të saj, shkruan sot Gazeta “Zëri”     

Lugina

Goditje e re, miratohet shtrenjtimi i rrymës prej 1 shtatorit

Këshilli i Agjencionit për energjetikë në Serbi, në mbledhjen e vetë të rregullt është dakorduar me vendimin që çmimi i energjisë elektrike për shtëpit dhe ndërrmarjet e vogla të rritet

Shendetesi

Për Diabetikët – Natyra ofron zgjidhje

Diabeti apo sëmundja e fshehur tani po kthehet në një shqetësim të vërtetë për shkak të shifrave alarmante çdo vit. Diabeti është një sëmundje kronike, që ndodh kur pankreasi nuk

Lugina religjion

Në kaq ora falet nesër Kurban Bajrami

Me 1 shtator e gjithë bota islame feston Kurban Bajrami. Miliona qytetarë në gjithë globin falin namazin e Kurban Bajramit. Kjo festë vjen pas ngjarjes së pelegrinazhit në vendin e

Lugina

Shqiprim Arifi kundër zgjedhjeve partiake (Dokument)

Ish-Kryetari i komunës së Preshevës dhe kryetari i Alternativës për Ndryshim (APN), Shqiprim Arifi ka injoruar kërkesën e shumicës së nëndegëve të partisë së tij për kuvend zgjedhor, që do

Lugina

Ndahet nga jeta profesoresha e gjuhës shqipe, Syzane Nuhiu nga Presheva

Në moshën 59 vjeçare sot më datë 30 gusht 2017 ka ndërruar jetë Profesoreshë e Gjuhës dhe Letërsisë Shqipe Syzane Nuhiu e punësuar në Shkollën e Mesme Teknike „PRESHEVA“ në

Sport

Interi befason të gjithë me blerjen e fundit (FOTO)

Yann Karamoh do të nënshkruajë me Interin. Inter ka mirëpritur ardhjen e një përforcimi të ri. Yann Karamoh ka mbërritur në Milano për të zyrtarizuar transferimin te skuadra nga Giuseppe

Sport

Di Maria- Barcelona, ky lajmi i fundit është fantastik për tifozët e Barçës (FOTO)

Angel Di Maria i ka kërkuar trajnerit të PSG-së Unai Emery që ta lërë të largohet nga klubi për t’u bashkuar me Barcelonën. Sulmuesi i Paris Saint-Germain ka kërkuar nga

Sport

Prezentohet Chamberlain, ja çfarë thotë për Liverpool (VIDEO)

Liverpool FC ka zyrtarizuar nënshkrimin e Alex Oxlade-Chamberlain nga Arsenal. Reprezentuesi i Anglisë nënshkroi një kontratë afatgjatë me Reds pasi përfundoi testet mjekësore njofton klubi i Liverpoolit, transmeton Gazeta Blic.

Sport

Wenger merr vendimin e tmerrshëm për Sanchezin e Mustafin

Sky Sports raporton se në ditën e fundit të afatit kalimtar trajneri i Arsenalit Arsen Wenger ka marr vendimin përfundimtar për të ardhmen e Shkodran Mustafit e Alexis Sanchezit. Sipas