Majlinda Kelmendi shpallet xhudistja më e mirë në botë (Foto)

Majlinda Kelmendi sapo është shpallur xhudistja më e mirë në botë për ciklin olimpik 2012-2016, në galambrëmjen e mbajtur sonte në Hungari, ku u zgjodhën femra dhe mashkulli më i mirë në botë për këtë katërvjeçar.

 Majlinda është dy herë kampione botërore, dy herë evropiane dhe kampione olimpike.

Ajo pranoi çmimin nê një ceremoni impozante.

Xhudistja u shfaq e buzëqeshur dhe e veshur elegante teksa pranoi çmimin.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*