Archive

Kthehu mbrapa
Lugina

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq emëron Shqiprim Arifin kryetar të organit të përkohshëm të Preshevës

Qeveria serbe ka marrë vendim për emërimin e organit të përkohshëm në Komunën e Preshevës pas humbjes së shumicës nga pushteti lokal në Preshevë. Për kryetar të këti organi Kryetarja

Lajme Rajoni

Arrestohen djali e vajza e dyshuar për vrasjen e Aulon Zekës (FOTO)

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka ndaluar një mashkull dhe një femër, si të dyshuar për vrasjen e 16-vjeçarit Aulon Zeka. “Në orët e mbrëmjes ndaj dy

Lugina

Xhelal Memeti, hap degën e PD në Preshevë

Partia Demokratike e Nagip Arifit do të hap degën e saj në Preshevë, duke e kompletuar shtrirjen e saj në komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë. Nesër më datë 16.09.2017 (e

Lugina

(Dokument) Nis procedura për shkarkimin e drejtorit të SH.M.T Presheva, mbledhja u përcoll me tensione e kërcënime

Mes tensioneve e kërcënimeve ka kaluar sot mbledhja e këshillit të shkollës së mesme teknike ”Presheva” në Preshevë. Anëtarët e këshillit u kërcënuan e u  tentua të manipulohen  që kjo

Lugina Sport

(Video) KF Lugina pa fat, merr vetëm një pikë si musafire e KF Vihor Kondiva

Kf Lugina xhiron e tretë në kuadër të ligës regjionale të Rrethit të Pçinjës e ka  zhvilluar si musafire e KF Vihor Kondiva. KF Lugina e nisi mirë takimin me

Lugina

Drejtori i qendrës për punë sociale Liridon Latifi takohen me zv. Ministrin e Punës dhe Politikës Sociale të Republikës së Maqedonisë z. Elmi Aziri

Drejtori i Qendrës per Pune Sociale z. Liridon Latifi ka zhvilluar një takim pune me zv. Ministrin e Punës dhe Politikës Sociale të Republikës së Maqedonisë z. Elmi Aziri, në

Teklologji

Huawei Mate 10 certifikohet, para lansimit zyrtar

A mund të jetë ky Huawei Mate 10? Thuhet se ka një ekran me 5.9 “me rezolucion 1,080 x 2,160px (që është 1080p zgjeruar në 18: 9) dhe kjo është

Teklologji

iPhone X me procesor të njëjtë si iPhone 8, mësoni sa do të kushtojë

Modeli më i ri i Apple, iPhone X, i prezantuar sonte, do të ketë procesor të njëjtë sikur iPhone 8- çipin A11 Bionic. Pajisja do të ketë bateri më të

Shendetesi

Alergjia ndaj kikirikut shërohet me kikirik

Fëmijët të cilët vuajnë nga alergjitë në kikirikë janë shëruar me sukses nga një metodë e re – duke ngrënë kikirikë. Një eksperiment i madh klinik tregoi se duke rritur

Shendetesi

Pse paraqitet dhimbja e kokës gjatë ushtrimeve

Nëse kur ushtroni keni probleme me dhimbjen e kokës, rriteni konsumin e ujit. Hidratimi i dobët i trupit është një nga shkaqet më të zakonshme të dhimbjes së kokës, përcjell