13 vite nga fitorja më spektakulare e Shqipërisë (Video)

13 vite nga fitorja më spektakulare e Shqipërisë (Video)

Overview

Në vitin 2004 Greqia u shpall kampion i Evropës, duke befasur edhe optimistët më të mëdhenj të futbollit.

Mirëpo dy muaj më pas, saktësisht me 4 shtator, kampionët e Evropës do të përuleshin në Qemal Stafa duke u mposhtur nga Shqipëria me rezultat 2-1.

Golat për Kombëtaren shqiptare i shënuan Edvin Murati dhe një predhë e Adrian Aliaj nga gjuajtja e lirë në një distancë rreth 40 metra.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*