FOTO/ Njihuni me 6 ekipet e para që janë kualifikuar për në Botëror

FOTO/ Njihuni me 6 ekipet e para që janë kualifikuar për në Botëror

Kombëtarja e Belgjikës me fitoren e sotme ndaj Greqisë me rezultatin 1-2 në transfertë, ka siguruar direkt kualifikimin në “Rusi 2018”.

Para saj përveç Rusisë që është vendëse, kualifikimin e kishin siguruar edhe katër shtete të tjera. I pari ishte Brazili, i ndjekur nga Irani, Japonia dhe së fundi Meksika.

Image

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*