Huawei Mate 10 certifikohet, para lansimit zyrtar

Huawei Mate 10 certifikohet, para lansimit zyrtar

A mund të jetë ky Huawei Mate 10? Thuhet se ka një ekran me 5.9 “me rezolucion 1,080 x 2,160px (që është 1080p zgjeruar në 18: 9) dhe kjo është pikërisht ajo që ky telefon vuri në dukje në TENAA – RNE-AL00 ose Maimang 6 (jo një nga kodet e përfolura).

Gjithsesi, ne po shohim një telefon që mat 156.2 x 75.2 x 7.5mm ose me fjalë të tjera pak më të gjatë se Xiaomi Mi Mix 2 (i cili ka një ekran 6 “1.080 x 2.160px). Brenda trupit metalik është një bateri 3,240mAh – dhe e gjitha peshon 164g.

Kamera e dyfishtë në anën e pasme ka sensorë 16MP + 2MP ndërsa kamera e dyfishtë në pjesën e përparme ka sensorë 13MP + 2MP. Ju keni lexuar këtë mirë, katër kamera!

Nëse kjo pajisje nuk është Mate 10, mund të jetë Honor 10. Sidoqoftë, do të punoj me Android 7.0 Nugat në një procesor okta-core me 4GB RAM dhe 64GB magazinim (plus një slot microSD card).

Thashethemet më të fundit tregojnë se Huawei Mate 10 – ndoshta i ndarë në versionet Pro dhe Lite – do të ketë një ekran 1,440 x 2,880px, për të mos përmendur një kamera 20MP + 12MP.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*