Archive

Kthehu mbrapa
Lugina Sport

Iljasa Zulfiu futbollisti i parë nga Lugina që luan për një klub serb KF Radnik

Ekipet Serbe si duket e kanë kuptuar se është e pamshmangshme që të kenë futbollistë shqiptarë në radhët e skuadrave të tyre. Dhe ky akull është thyer nga KF Radnik

Sport

Çfarë goli nga Enis Bardhi, ylli shqiptar shënon përsëri nga gjuajtja e lirë (Video)

Enis Bardhi ka vazhduar me shkëlqimin e tij në kampionatin spanjoll La Liga. Talenti i jashtëzakonshëm shqiptar ka shënuar edhe golin e tretë në kampionatin spanjoll. Në ndeshjen mes Levantes

Sport

Gol i mrekullueshëm i Lenjanit në Zvicër, më i miri i javës (Video)

Sioni është rikthyer tek fitorja pas katër ndeshjeve në elitën e futbollit zviceran. Skuadra e drejtuar nga Paolo Tramezzani ka triumfuar në udhëtim tek Lugano me rezultat 1-2. Ishte pikërisht

Lugina

(Video) Arifi: Komuna e Preshevës ka humbur shumë nga qeverisja e Ardita Sinanit

Kryetar i partisë “Alternativa për Ndryshim”,Shqiprim Arifi në një intervistë në emisionin “Intervista” në KTV ka folur për mosmarrëveshjet në komunën e Preshevës. Kryetari në detyrë i komunës së Preshevës

Lugina

PVD, këshilli i dhunshëm i imponuar nga Beogradi, parasheh edhe protesta gjithëpopullore

Partia për Veprim demokratik në konferencën e sotme për media ka dalë me qëndrime konkrete për situatën e krijuar në komunën e Preshevës pas emërimit të këshillit të dhunshëm në

Sport

Reali i humbur: Pa fitore, pa rekord dhe mentalitet fituesi në Bernabeu (Video)

Real Madridi ka humbur nga Real Betisi me rezultat 0-1, duke pësuar humbjen e parë sezonale. Los Blancos ishin më të mirë, por kundërshtarët u mbrojtën bukur dhe në fund

Sport

Sikur Bale të shënonte në minutën 74 e gjitha bota do fliste për golin e magjishëm të uellsiani (Video)

Kështu Los Blancos shijuan humbjen e parë sezonale dhe normalisht kjo ndikoi të shkëputen edhe më shumë nga kreu. Tani Barcelona ka shtatë pikë më shumë, por gjithsesi ky është

Lugina

(VIDEO) PDSH, PVD, BDL e UDSH me qëndrim të përbashkët kundër qeverisë së Serbisë mbi emërimin e organit të përkohshëm me në krye Shqiprim Arifin

PDSH , PVD , BDL dhe UDSH kanë dalë me qëndrim të përbashkët se nuk do të përkrahin organin e  përkohshëm të vendosur ditë më parë nga qeveria serbe mbi

Lugina WebTV

Flet Shqiprim Arifi pas emërimit si kryetarë i Preshevës (Video)

Kryetari i Alternativës për ndryshim Shqiprim Arifi në një intervistë për RTV Aldi është deklaruar mbi vendosjen e organit të përkohshëm në komunë të Preshevës. Arifi ka thënë se APN

Rajoni

Turqia shtyp shkollat e Gulenit në Kosovë, hapen ato të Fondacionit “Maarif”

Republika e Turqisë po bën përpjekje që përmes Fondacionit “Maarif” të vendosë institucionet arsimore në vendet e ndryshme nëpër botë, e sidomos aty ku funksionojnë shkollat e lëvizjes së imamit