Archive

Kthehu mbrapa
Sport

Hakmerret Barca, nënshtron Juven në Camp Nou (Video)

Barcelona është treguar skuadër tepër e fortë për Juventusin në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua të martën mbrëma në Camp Nou. Katalunasit

Lugina

Edhe Zhunica pjesë e reformës, Hevzi Ramadani jep dorëheqje nga strukturat e PDSH-së

Kryetari nëndegës së PDSH-së në fshatin Zhunicë të komunës së Preshevës, Hevzi Ramdani ka dhënë dorëheqje nga strukturat e kësaj partie.Ai përmes një shkrimi dërguar redaksisë sonë ka arsyetuar vendimin

Sport

Futbollistët më të urryer në botë (Foto)

Si në çdo sport, ashtu edhe në futboll, ka lojtarë që nuk pëlqehen nga një pjesë e madhe e tifozëve. Kjo për shkak të sjelljeve të tyre në fushë apo

Lugina

Përfundon vera e nxehtë, por çfarë dimri na pret këtë vit? Ky është parashikimi

Parashikimet e para për dimrin këtë vit, pas një vere tmerrësisht të nxehtë tregojnë se në Evropë në përgjithësi pritet të jetë një dimër i butë Parashikimet e para për

Rajoni

Trajkoviq: Lista Serbe mund ta thyejë sistemin e UÇK-së

Politikanja serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq ka thënë se Lista Serbe mund të luajë një rol historik në thyerjen e siç ka thënë ajo të ashtuquajturës ” “Ushtri Çlirimtare e

Sport

Ekipet më të shtrenjta të këtij sezoni – shuma që së shpejti mund të prekin miliardin (Foto)

Futbolli evropian këtë sezon po përjeton një natyrë krejt tjetër të ekzistimit. Transferimi i Neymar te PSG për 222 milionë euro ndryshoi totalisht tregun e transferimeve duke shtyrë shumë klube

Lugina

(VIDEO) Shiu dhe stuhia shkaktojnë dëme të mëdha në komunën e Preshevës

Erërat e fuqishme dhe të reshurat e shiu mbrëmë në vendin tonë kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme. Shumë çati , shtalla e kultura bujqësore u dëmtuan, ndërsa raportohet edhe për

Rajoni religjion

RRËZOHET MINARJA NË SFILLARE, MOTI I LIGË DËMTON SARAJIN, NUK KA TË LËNDUAR

Moti i ligë që kaploi gjatë darkës për pak minuta vendin tonë, shkaktoi goxha dëme në rajonin e Shkupit. Kështu më i godituri del të jetë fshati Sfillare e Epërme,

Rajoni

Rakiq: Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do

Sport

(Video) KF Lugina deklason BSK e Bujanocit me rezultat 7:0

Sezoni 2017/2018, Kf Lugina e ka filluar furishëm, duke treguar se këtë sezon ata janë pretendentët kryesorë për titull. Ndeshja është zhvilluar në stadiumin e Miratocës, ku prezent ishin edhe