Qeveria Kosovës me pesë zëvendëskryeministra dhe 21 ministra (Video)

Qeveria Kosovës me pesë zëvendëskryeministra dhe 21 ministra (Video)

Në seancën e sotme të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, u votua qeveria e koalicionit PDK-AAK=NISMA me AKR-në, Listën Serbe dhe pakicat tjera.

Në qeverinë që do të udhëhiqet nga Ramush Haradinaj, do të jenë hiq më pak se pesë zëvendëskryeministra dhe 21 ministra.

Se kush janë ata, shikojeni kronikën e mëposhtme.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*