Shpërthen Skender Destani- Shqiprim Arifi ka ardh me mision që të shkatrroj substancën kombëtare në Luginë

Shpërthen Skender Destani- Shqiprim Arifi ka ardh me mision që të shkatrroj substancën kombëtare në Luginë

ORGANI I DHUNSHEM I VENDOSUR NGA QEVERIA E SERBISE NE KUNDERSHTIM ME LIGJIN DHE INTERESAT E PRESHEVAREVE ,BDL JO QE NUK E PRERKRAH ,POR E SHIKON ME NEVERI.

Është ky statusi i kreytarit të Bashkimit Demokratik të Luginës Skender Destani pas vendosjet se organit të përkohshëm në pushtetin lokal në Preshevë. Ai mes tjerash ka komentuar edhe shumë ndjeksë të tjerë duke akuzuar kryearin e APN-ës Shqiprim Arifi se është njeri me detyrë të caktuar të qeverisë serbe për të shkatërruar substancën tonë kombëtare.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*