(Video) Arifi: Komuna e Preshevës ka humbur shumë nga qeverisja e Ardita Sinanit

(Video) Arifi: Komuna e Preshevës ka humbur shumë nga qeverisja e Ardita Sinanit

Kryetar i partisë “Alternativa për Ndryshim”,Shqiprim Arifi në një intervistë në emisionin “Intervista” në KTV ka folur për mosmarrëveshjet në komunën e Preshevës.

Kryetari në detyrë i komunës së Preshevës ka thënë se qytetarët kanë humbur nga keqqevrisja e deritanishme dhe se partia  e tij ka bindur shumicën e këshilltarëve komunal që mos ta mbështesin shumicën parlamentare në kuvendin komunal të Preshevës.

Arifi është përgjigjur edhe në akuzat se ai ka lidhje me qeverinë në Beograd por dhe emërimin e një anëtari nga partia SNS në organin e përkohshëm.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*