(VIDEO- FOTO) Aksident i rëndë në magjistralen E75, Preshevë-Bujanoc

(VIDEO- FOTO)  Aksident i rëndë në magjistralen E75, Preshevë-Bujanoc

Aksident i rëndë në magjistralen E75, aksidenti ka ndodhë rreth orës 12:00, afër pompës së benzinës Valoni Petrol. Deri tek aksidenti ka ardh kur kombi Ford ka goditur veturën Peugeot.

Të lënduarit janë dërguar me ndihmën e shpejt në spitalin e Vranjës ndërsa njëri prej tyre ka marr ndihmën e parë në vetur në vendin e ngjarjes ,të pranishëm ishin policia dhe zjarrëfikësit,raporton gazetari ynë në teren për www.zerilugines.com.

Aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Levosojë, aty ku dhe fillon rruga me 4 korësi, një kombi i tipit “Pevgeot”, ka hyrë në rrugë një kahje, me ç’rast ka goditur një veturë të të njejtit tip.

Nga vendëngjarja, bëjnë të ditur se dy persona kanë mbetur me lëndime, derisa policia dhe ndihma e shpejtë kanë dalur menjëherë në vendin e ngjarjes.

 

Ndërsa gazetari ynë ka qenë në vendngjarje ku ka arritë të sigurojë edhe fotografi nga spitali.

Tags: Aksidenti, E75

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*