Archive

Kthehu mbrapa
Sport

Ronaldo me golin kundër Totenhamit, merr primatin e shënuesve në Ligën e Kampionëve

Vazhdon shkëlqimi i Cristiano Ronaldos në Ligën e Kampionëve edhe pse kësaj radhe shënoi nga pika e bardhë. Ky ishte goli i 15-të në tetë ndeshjet e fundit në këtë garë.

Sport

Partizani vjen me katër roje nga Beogradi, bukën dhe ujin me vete

Këtë të enjte në ‘Elbasan Arena’, Skënderbeu do të përballet me një prej rivalëve më të vështirë të grupit në Ligën e Evropës, e kjo jo vetëm në planin sportiv.

Sport

LIGA E KAMPIONËVE VAZHDON ME NDESHJE INTERESANTE

Sonte do të luhet ndeshjet e xhiros së tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Ndeshje kryesore e kësaj mbrëmjeje do të luhet në “Olimpico” mes Romës dhe

Sport

Liverpooli i pamëshirshëm për Mariborin, vjen fitorja e parë në Ligën e Kampionëve (Video)

Liverpooli ka arritur të fitojë ndaj Mariborit si mysafir me rezultat 7-0. Skuadra angleze e nisi furishëm takimin pasi që Firmino gjeti goli pas asistimit të Salah që në minutën

Sport

Besiktas bën hap të madh drejt kualifikimit, mposht mysafir Monacon- Në anën tjetër RB Leipzing fitojnë ndaj Portos (Video)

Besiktasi ka bërë një hap të madh drejt kualifikimit për në fazën tjetër duke fituar si mysafir i Monacos me rezultat 2-1. Edhe pse Monaco ishte në avantazh me golin

Sport

Manchester City i fortë për Napolin, italianët tani rrezikojnë shumë eliminimin (Video)

Manchester City ka arritur të triumfojë në Ethihad Stadium përballë Napolit me rezultat 2-1. Skuadra e Pep Guardiolas e nisi mirë ndeshjen pasi shënoi që në minutën e nëntë me

Sport

Real Madrid dhe Tottenham dhurojnë spektakël, në fund ndahen në paqe (Video)

Real Madridi nuk ka arritur ta mposht Tottenhamin që ishin të disponuar për lojë, duke barazuar 1-1. Me të filluar loja ishte Cristiano Ronaldo ai që rrezikoi që në minutën

Lugina

Arifi, priti në takim ambasadorin e Shqipërisë dhe të Mbretërisë së Bashkuar

Sot patëm kënaqësinë të kemi në vizitë dy Ambasadorë, Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë, shkëlqësinë e tij z.Ilir Boçka si dhe Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, shkëlqësinë e tij z.

Sport

LIGA E KAMPIONËVE RIKTHEHET ME SUPER NDESHJE

Sonte do të luhet ndeshjet e xhiros së tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve . Ndeshje kryesore e kësaj mbrëmje do të luhet në “Santiago Bernabeu” mes

Lugina Rajoni

Çfarë po ndodhë me “Qendrën e spiunimit rus në Nish”?

Rusia ka kërkuar nga Serbia t’u japë status diplomatik personelit rus në qendrën e cila nga SHBA-të është besuar të jetë bazë spiunësh. Konkluzionet rrjedhin nga komunikimet e presidencës serbe,