BlackBerry Motion shfaqet në publik

BlackBerry Motion shfaqet në publik

Krypton është quajtur “BlackBerry Motion”. Ne kishim parë vetëm pjesën e prapme të telefonit, të veshur në materialin më të preferuar të BB-it – fibër karboni. Tani ne kemi një shikim në front, si dhe një render të dizajnit të pajisjes.

Motion nuk lëviz në të vërtetë – nuk ka asnjë slider këtu. Asnjë tastierë QWERTY. Në fakt, pajisja duket të jetë një version pa tastierë i Keyone.

Për fat të keq, kjo përfshin chipset më pak se Snapdragon 625. Specifikat e përfolura përfshijnë gjithashtu 4GB RAM për procesor dhe një bateri 4000mAh.

Ekrani thuhet se ka rezolucion 1080p dhe këtë herë nuk duhet të lërë hapësirë për tastierë, prandaj është më i madh.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*