Manchester City i fortë për Napolin, italianët tani rrezikojnë shumë eliminimin (Video)

Manchester City i fortë për Napolin, italianët tani rrezikojnë shumë eliminimin (Video)

Manchester City ka arritur të triumfojë në Ethihad Stadium përballë Napolit me rezultat 2-1.

Skuadra e Pep Guardiolas e nisi mirë ndeshjen pasi shënoi që në minutën e nëntë me Reahem Sterling.

Anglezi përfitoi nga një top i kthyer nga mbrojtja pas goditjes së Walker.

Nuk vonoi shumë dhe rrjetën e gjeti edhe Gabriel Jesus.

Sulmuesi brazilian mori një pasim nga Kevin De Bruyne dhe nga afër shënoi në portën e Pepe Reinas.

Napoli kishte rast të mirë ta ngushtojë epërsinë në pjesën e parë, pasi kishte një penallti.

Nga pika e bardhë dështoi të shënojë Dries Mertens pasi gjuajtjen e tij e priti portieri Ederson.

Pjesa e dytë ishte më e qetë pasi anglezët tentonin ta mbanin lojën nën kontroll.

Rast të mirë kishte Hamsik në minutën e 65-të që gjuajti me kokë, por mbi portë.

Napoli hapi takimin në mintuën e 72-të kur nga pika e bardhë shënoi Diawara.

Deri në fund nuk pati më gola.

Manchester City tani ka nëntë pikë, ndërsa Napoli mbetet me tri pikë.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*