Nëse Barcelona largohet nga La Liga, Spanja humb botërorin “Rusi 2018”

Nëse Barcelona largohet nga La Liga, Spanja humb botërorin “Rusi 2018”

Katalunia është afër ta fitoj pavarësinë nga Spanja, kështu sporti në këtë vend do të ndryshoj shumë, transmeton IndeksOnline.

Barcelona dhe disa klube tjera katalunase, në rast se Katalunia shpallë pavarësinë, mund të largohen nga La Liga.

Kjo i shkakton telashe të mëdha Federatës së Futbollit të Spanjës. Sipas mediave të huaja, shtëpia më e madhe e futbollit botëror “FIFA” do ta dënoj Spanjën nëse e lejon largimin e Barcelonës nga La Liga.

Kështu Kupa e Botës “Rusi 2018”, ka gjasa të luhet edhe pa ish-kampionin, Spanjën

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*