Zidane, trajneri më i mirë për vitin 2017

Zidane, trajneri më i mirë për vitin 2017

Zidane është zgjedhur nga FIFA trajneri më i mirë për vitin 2017.

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka lënë prapa Massimiliano Allegrin dhe Antonio Conten për ta fituar çmimin “Trajneri më i mirë i Vitit”.

”Faleminderit Real Madridit që më mundësoi të stërvis lojtarë të mëdhenjë si Cristiano, Luka, Toni, Sergio dhe të tjerët”.

“Faleminderit të gjithë lojtarëve të mi që më mundësuan të jem këtu dhe të fitoj këtë çmim. Pa skuadrën asgjë nuk do të ishte e mundur”.

“Falenderoj dhe kolegët e mi Allegri dhe Conte, që kanë bërë një punë të jashtëzakonshme.”

 

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*