Archive

Kthehu mbrapa
Lajme Rajoni religjion

Studimi që po trondit Europën: Kontinenti do të ‘pushtohet’ nga 76 milionë myslimanë

Popullata e besimit islam do të trefishohet deri në vitin 2050 në disa shtete të Europës, kurse në disa të tjera nuk do të ndryshojë, ka bërë të ditur qendra

Sport

Dramë në Manchester, City fiton në sekondat e fundit (Video)

Manchester City ka shënuar fitore në sekondat e fundit në kuadër të xhiros së 14 të Ligës Premier. Citizens arritën të triumfojnë para shikuesve të vetë kundër skuadrës së Southamptonit

Lugina Sport

(VIDEO) Pas 30 viteve debuton shqiptari i parë nga Lugina në suprligën e Sërbisë

Talenti nga Presheva ( Miratoci )Iljasa Zylfiu ka bërë debutimin e parë me  fanellën e KF Radnik nga Surdulica. Iljasa Zylfiu karierën e tij si futbollist e filloi  në kushte

Sport

Lojtarët e Barçës i kanë kërkuar presidentit të transferojë Coutinhon

Emri i Philippe Coutinhos vazhdon të lakohet nga mediat spanjolle për një kalim të mundshëm te Barcelona. Gazeta katalunase ‘Sport’ i ka kushtuar faqen e parë brazilianit, i cili gjatë

Sport

Manchester United fiton ndeshjen e gjashtë golave (Foto/Video)

Manchester United ka arritur të shënojë fitore me shumë vlera ndaj Watfordit me rezultat 4-2. Skuadra e Jose Mourinhos e nisi shumë mirë ndeshjen duke shënuar që në minutën e

Sport

Real Madridi kalon në raundin e radhës edhe pse barazon me Fuenlabradan (Video)

Real Madridi ka kaluar në raundin e radhës të Kupës së Mbretit edhe pse ka barazuar në ndeshjen e dytë ndaj Fuenlabradas 2-2.  Skuadra e Zinedine Zidanes ka arritur të

bota

I dyshuari për krime lufte në Bosnjë “piu helmin” në gjykatë (Video)

Një seancë dëgjimore për apel për krime lufte në Hagë është pezulluar pasi i akuzuari me sa duket mori helm në dëgjimin e aktgjykimit. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë

bota

Po mbante një peng dhe po që qëllonte me armë nga kati i 8-të, policia vrasin burrin e armatosur (Video)

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, policia nxitoi drejt bllokut luksoz të apartamentit në qendër të qytetit pas marrjes së njoftimeve për të shtëna sporadike nga një ‘lartësi’, rreth orës

Lugina

U shënua solemnisht 20 vjetori i aktivitetit të Fondit Humanitar për Preshevë, Bujanoci dhe Medvegjë

Në Zollikon afër Zürichut është solemnisht u shënua 20 vjetori i aktivitetit te suksesshëm të Fondit Humanitar për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë. Në prani të një numri të madh qytetarësh

Rajoni

Wilson: SHBA-të të jenë pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Këshilli i Atlantikut, një forum për çështjet ndërkombëtare, thotë se megjithëse Ballkani Perëndimor ka bërë përparim të konsiderueshëm në përpjekjet për t’u integruar në Bashkimin Evropian, në NATO dhe institucionet