26 kombëtaret që kanë siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror

26 kombëtaret që kanë siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror

Në Evropë, pjesëmarrjen për në Rusi vitin e ardhshëm, kanë për ta konfirmuar edhe katër skuadër, në katër përballjet e ‘Play Off’ që po zhvillohen.

Në pritje të mbylljes së ndeshjeve të Play – off deri tani 26 kombëtare e kanë siguruar biletën për në Rusi 2018.

Ndërsa deri të mërkurën do të mësohen edhe gjashtë ekipet e fundit.

Në Evropë, pjesëmarrjen për në Rusi vitin e ardhshëm, kanë për ta konfirmuar edhe katër skuadër, në katër përballjet e ‘Play Off’ që po zhvillohen.

Kombëtaret që deri më tani kanë siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’, i gjeni në pjesën e mëposhtme:

Belgjikë, Francë, Islandë, Portugali, Serbi, Angli, Gjermani, Rusi, Spanjë, Poloni, Kosta Rikë, Panama, Meksikë, Brazil, Argjentinë, Kolumbi, Uruguai, Egjipt, Nigeri, Senegal, Maroku, Tunizi, Iran, Japoni, Korea e Jugut dhe Arabia Saudite.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*