Derbi Luginës ndahet në barazim (Foto- Video )

Derbi Luginës ndahet në barazim (Foto- Video )

Derbi Luginës në mes KF Luginës dhe  KF Teërnocit ka profundus në barazim.Në këtë supersfidë u shenanigans 4 gola, ndërsa këtë spektakël e kanë përcjellë edhe një numër i madh i adhuruesve të futbollit.

Dy skuadrat e  filluan furishëm pjesën e parë me raste të njëpasnjëshme, por të parët kaluan në avantazh ekipi i Luginës me anë të një goditje dënimi për 1:0 Lulzim Jusufi.

Kur pritej të perfundonte pjesa e parë erdhi dhe goli i barazimit pas një krosimi nga ana e majt në të djatht dhe barazohet rezultati për 1:1

Në pjesën e dyt dy skuadrat ishin lodhur disi dhe luanin shum agresiv ku dhe KF.Ternoci ndëshkohet me karton të kuq.

KF.Lugina kalon në avantazh pas një goditje të fort të qendersulmuesit Qendrim Hetemi për 2:1 edhe pse futbollistet e ternocit reagun ndaj referit ansor për golin e disavantazhit sepse ishte i diskutueshem sipas tyre nuk kishte kaluar vijen e golit.

Kur mendohej se ndeshjes po i vije fundi skuadrat e ternocit reagoj me anë të sulmuesit te tyre me një goditje nga xhashtembëdhjetshi godet tranzverzalen dhe perplaset topi ne trupin e portjerit Bekim Rexhepi per 2:2

 

KF.Lugina 2:2 KF.Ternoci

 

www.zerilugines.com

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*