Kroacia nuk befasohet nga Greqia, kualifikohet në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’

Kroacia nuk befasohet nga Greqia, kualifikohet në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’

Në ndeshjen e dytë të play-offit me Përfaqësueses së Kroacisë dhe Greqisë e vlefshme për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’, nuk pati befasi.

Ndeshja përfundoi me rezultat 0-0 dhe kështu kroatët nxjerrën biletën për Rusi, kjo pasi ndeshjen e parë e kishin fituar me rezultat 1-4.

Dhe normalisht dëshpërimi nuk mungoi te grekët (Foto: GettyImages)

Takim që u luajt në Greqi ishte i heshtur, grekët nuk gjuajtën asnjëherë në portë, kurse kroatët vetëm një herë.

Shansi më i mirë në takim ishte ai i Ivan Perisic në minutën e 43-të, ku anësori goditi shtyllën.

Edhe pse takimin e parë e kishin fituar me rezultat të thellë, kroatët luajtën nga minuta e parë me lojtarët më të mirë. /

(Foto: BR Football – Twitter

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*