Archive

Kthehu mbrapa
Rajoni

Idriz Seferi nga sot bënë roje në qendër të Gjilanit

Në qendër të Gjilanit sot pritet të inaugurohet shtatorja e Idriz Seferit si dhe do të zbulohen bustet e Reshat Ymerit, Xhavit Ahmetit, Esat Berishës, Halim Oranës dhe Muharrem Ibrahimit.

Lugina

Ilir Meta vizitoi shkollën shqipe me 15 nxënës në Medvegjë

Presidenti shqiptarë, Ilir Meta gjatë qëndrimit të tij në Medvegjë vizitoi edhe shkollën fillore “Zenel Ajdini” në Tupallë aty ku mësojnë afro 15 nxënës. Vizita e tij është përcjellë me

Sport

PSG nënshtron edhe kampionin (Video)

Paris Saint Germaini nuk ka konkurrencë në kampionatin francez.   Në ndeshjen e zhvilluar në Stade Louis II, lideri i Ligue 1 e mposhti edhe kamponin në fuqi, Monaco, me

Sport

Përkundër të gjithave dhe gjithçkaje, Barça nuk befasohet nga Valencia dhe vazhdon të jetë e pamposhtur në La Liga (Video)

Barcelona ka barazuar ndaj Valencias në derbin e javës së 13-të në La Liga me rezultat 1-1. Ishte një ndeshje e mirë, por katalunasit ishin skuadra që dominoi në këtë

Sport

Gjyqtari akordon penallti me ndihmën e VAR, Tare futet në fushë pas përfundimit të ndeshjes dhe shpërthen ndaj tij (Video)

Lazio nuk ka arritur më shumë se një barazim në ndeshje ndaj Fiorentinës 1-1. Skuadra nga kryeqyteti italian ishte duke udhëhequr ndaj Fiorentinës që nga minuta e 25-të por në

Sport

Milani e shkarkon Montellan, Gattuso trajner i ri

Milani e ka shkarkuar Vincenzo Montellan nga posti i trajnerit dhe e ka zëvendësuar atë me Gennaro Gattuson. Posti i Montellas ka qenë vazhdimisht i kërcënuar si pasojë e rezultateve

Lugina

Pushteti në Preshevë me strategji të re, shtron asfalt mbi beton

I qesh dhe i vesh, kjo është gjendja në komunën tonë, pasi  APN e cila tani po udhëheq me organin e përkohshëm gjat fushatës së vitit 2016, kishte kritikuar partitë

Lugina

Ilir Meta në Medvegjë, nuk ngurron t’ia “dridh” telat çiftelisë – ia merr edhe këngës (Video)

Një vizitë për tu mbajtur mend nga shqiptarët e Medvegjës, teksa kanë takuar por edhe kanë dëgjuar dhe parë live presidentin e Shqipërisë të këndojë këngë dhe ti bjerë çiftelisë

Lugina

LR PDSH zgjedh kryetarin e Forumit Rinor

Rinia e Lëvizjes për Reforms ka zhvilluar takim me aktivistët dhe kryetarët e nëndegëve. Në këtë mbledhje u zgjodh kryetari i Forumit Rinor. FR deri në kuvendin zgjedhor do ta

Magazina

Skena të reja humori në episodin e 118-të të “O Sa Mirë” (Video)

Është lansuar episodi i 118-të me radhë i serialit televiziv, “O Sa Mirë”. Edhe në këtë episod kanë vazhduar skenat e reja komike që nxisin të qeshura te shikuesit e