Archive

Kthehu mbrapa
Lugina

Në Bujanoc dhe Preshevë vijojnë shkollimin fillorë 62 nxënës-refugjatë

Në pesë shkolla fillore në Preshevë, Bujanoc, Vrajë dhe Bosilegradë vijojnë mësimet 90 fëmijë refugjatë ndërsa në shkollë të mesme në Vrajë vazhdojnë shkollimin 7 refugjatë, thuhet në njoftimin e

Lugina

Skandal : Në shpalljen e komunës së Preshevës për zgjedhje shënohet Kosova dhe Metohija

Në vendimin e kryetares së kuvendit të Serbisë mbi shpalljen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Preshevë , e më pas me përkthimin e administratës komunale  bëhet thirrje për qasje në

Lugina

(VIDEO) Zyrtarizohet themelimi teatrit profesionist në Preshevë me hapjen e festivalit ditët e komedisë shqiptare

Mbrëmë në Preshevë është hapur festivali ditët e komedisë shqiptare Presheva 2017. Hapjen e festivalit e kanë bërë aktorët Preshevar me shfaqjen Maratonistët ndërsa kjo natë ishte e veçantë pasi

Lajme Lugina

Takim zyrtar për situaten ekonomike-politike në Preshev

Takim zyrtar me shefin e OSBE z.Gjakomo Bosisio me seli në Bujanoc Takimi iu dedikua situatës ekonomike-politike të Luginës si dhe zgjedhjeve të 24 dhjetorit dhe pritshmërit e rezultateve apo

religjion

Hebreu që hyri në një xhami për t’u falur, ja me çfarë u përball (video)

Së fundi, në internet është shpërndarë një video me një eksperiment social që ka për qëllim të tregojë se si do të reagojnë muslimanët ndaj një hebreu, i cili futet

Sport

Suedia kualifikohet në Botëror Rusi 2018

Kombëtarja Suedeze ka arrit të kualifikohet në botërorin Rusi 2018 duke mposhtur Italin me rezultatin e ndeshjes së parë ku fituan 1:0.      

Sport

Turqi-Shqipëri Panuçi eksperiment me Kombëtren

Nuk ka më alibi për Panuçin. Tani është Kombëtarja e tij. Nëse në ndeshjet paraardhëse mund të thoshte se po punon mbi boshtin e lojtarëve që ishin të afruar nga

Sport

Real Madridi ka ndarë 450 milionë euro për ta kthyer Neymarin në La Liga

Ylli brazilian, Neymar mund ta thyejë përsëri rekordin botëror të transferimeve, pasi lëvizja e tij te Real Madridi mendohet të peshoj plot 450 milionë euro. Neymar u bashkua me Paris

Sport

Kroacia nuk befasohet nga Greqia, kualifikohet në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’

Në ndeshjen e dytë të play-offit me Përfaqësueses së Kroacisë dhe Greqisë e vlefshme për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’, nuk pati befasi. Ndeshja përfundoi me rezultat 0-0 dhe kështu kroatët

Sport

Zvicra e shqiptarëve siguron kualifikimin në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”

Kombëtarja e Zvicrës ka barazuar pa gola (0-0) në shtëpi ndaj Irlandës së Veriut në ndeshjen e dytë të “Play-Off”it, por ka arritur të kualifikohet për në Kampionatin Botëror “Rusia