Archive

Kthehu mbrapa
Rajoni

Mbledhjet e qeverive të Kosovës dhe të Shqipërisë: Spektakël folklorik pa efekt ekonomik

Takimi në të cilin kryeministri Ramush Haradinaj do të marr pjesë nesër në Korçë, do të karakterizohet edhe me nënshkrimin e disa marrëveshjeve mes Kosovës e Shqipërisë. Megjithatë, njohësit e

Lugina

Rtv Presheva proteston kundër diskriminimit nga Organi i Përkohshëm, kështu duket ekrani i TVP

Ekrani i Rtv Presheva për 48 orë do të jetë me një fotografi statike në shenjë proteste ndaj diskriminit nga organi i përkohshëm i komunës së Preshevës. Redaksia e Rtp

Lugina

PVD dhe BDL reagojnë ndaj diskriminimit të Rtv Preshevës nga Organi i përkohshëm

Ish kryetarja e Preshevës Ardita Sinani dhe njiherit kryetare e degës së PVD-ës në Preshevë, ka reaguar ndaj organit të përkohshëm të pushtetit lokal mbi diskriminimin e Rtv Presheva në

Lugina

Skandal:Presheva.com si shoqatë joqeveritare ka përfituar 23 mijë euro

Redaksia e RTV Presheva edhe sot për mes dokumenteve ka kundërshtuar vendimin e organit të përkohshëm për ndarjen e afro 50 mijë eurove euro portalit presheva.com dhe TV Aldi. Por

Lugina Sport

KF.Lugina e pa kënaqur me Organizatën për Kultur Fizike (Video)

Ndërkoh ajo që po ndodh me sportin në Preshevë është vertet për të ardhur keq,prej momentit kur K.F Lugina mori vendimin nga organet Komunale dhe iu aprovua kërkesa për shfrytzimin

Lajme Rajoni

Arrestohet Albin Kurti,Albulena Haxhiu dhe Donika Kadaj-Bujupi

Deputetët Albin Kurti, Albulena Haxhiu dhe Donika Kadaj-Bujupi janë arrestuar në hyrje të Kuvendit të Kosovës, teksa po shkonin për të marrë pjesë në seancën e rregullt parlamentare. Arrestimi i

Lugina

Ndahet APN: Themelohet subjekti i ri politik “Nisma e re për Preshevën” (Video)

Subjekti më i ri në Preshevë “Nisma e re për Preshevën” ka shpalosur iniciativën e saj para mediave. Kryesues i kësaj nisme janë ish anëtarët e Alternativës për Ndryshim me

Lugina

RTV Presheva reagon ndaj deklaratës së APN-ës, pse kryetari nuk tregon për ndarjen e mjeteve për Presheva.com dhe Rtv Aldi

Redaksia e RTV Presheva ka reaguar sot pas deklaratës së Alternativës për Ndryshim mbi ndarjen e mjeteve për portalin presheva.com dhe TV Aldi. Në reagim thuhet se pas publikimit të

Lugina

APN: DEKLARATË PËR OPINION LIDHUR ME REAGIMIN E REDAKSISË SË RTV “PRESHEVA

Redaksia e RTV “Presheva” me rastin e Ditës ndërkombëtare të televizionit, ditën e martë më 21 nëntor 2017 ka dalur me deklaratë se e njejta nuk ka qenë në gjendje

Sport

Atdhe Nuhiu ia merr një pikë në fund skuadrës së Bersant Celinës (Video)

Ipswich Town ka barazuar në ndeshjen e radhës në kuadër të Championship. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Atdhe Nuhiu ka realizuar gol në derbin ku luajnë futbollistët tonë. Në fakt,