Archive

Kthehu mbrapa
Magazina

“O Sa Mirë”, vjen episodi i 116-të (Video)

Ka ardhur episodi i 116-të me radhë i hit-serialit televiziv “O Sa Mirë”. Lajme Kosovë Sport Futboll Magazina Ekonomi Femra Stili Shëndetësi Kuzhina Auto Teknologji Fun Kërko Punë Arkiva Marketing

bota

“Paradise Papers”, skandali që po trondit botën: Edhe ju, Mbretëreshë?

Miliona funte të parave private të Mbretëreshës së Britanisë së Madhe investohen në fonde “offshorë”, në parajsat e taksave të Karaibeve, ka zbuluar një nxjerrje shumë e madhe dokumentesh financiare

Sport

Reali kthehet tek fitorja (Video)

Real Madridi ka fituar ndaj Las Palmas me rezultat 3-0 në La Liga. Los Blancos arritën të bëjnë një paraqitje të mirë pas humbjes ndaj Gironas dhe kjo ishte një

Sport

Man. United mposhtet nga Chelsea i Contes (Video)

  Chelsea ka fituar ndaj Manchester Unitedit me rezultat minimal 1-0 në derbin e javës në kampionatin anglez. Antonio Conte ka triumfuar përball Jose Mourinhos në ndeshjen derbi të vlefshme

Sport

Real Madrid – Las Palmas formacionet

Në xhiron e njëmbëdhjetë të La Ligas, Real Madridi do të presë në Santiago Bernabeu skuadrën nga fundi i tabelës, Las Palmas. Los Blancos janë favorit në këtë takim, edhe

Lugina

Iu dha lamtumira e fundit tre të aksidentuarve nga fshati Raincë

Rreth orës 14:30, në varrezat e fshatit Raincë, iu dha lamtumira e fundit tre viktimave të aksidentit tragjik të së dielës mbrëma në Salzburg të Austrisë.   Familjarë, miq dhe

Lugina Sport

Serbi i Beogradit me shqipe të kulluar: Përmes këngëve zbulova bukurinë e gjuhës shqipe (VIDEO)

Në konferencën për shtyp të ‘Skënderbeut’ në Beograd, ra në sy, veç të tjerave, edhe një shqipe e kulluar e përkthyesit në krah të trajnerit shqiptar. Ai quhet Filip Vukadinoviq

Rajoni

Vazhdon protesta, Policia nuk i lejon t’i ofrohen Ambasadës maqedonase

Policia e Kosovës, saktësisht Njësia speciale është rreshtuar dhe nuk po lejon që protestuesit t’i ofrohen Ambasadës maqedonase. Derisa protestuesit këndonin këngën “Besa besë”, Policia ka kërkuar nga ata të

Lugina

Junuz Musliut, i ofrohen trajtime mjekësore në Turqi

Junuz Musliu kryetar i Lëvizjes së Progresit Demokratik si dhe kryetari i Këshillit Nacional Shqiptarë ka kohë që po përballet me probleme shëndetësore. Musliu një kohë ka qëndruar i shtrirë

Sport

(VIDEO) Skënderbeu pëson humbje ndaj Partizanit

Skënderbeu i Korçës ka pësuar humbje 2-0 në ndeshjen e Ligës së Evropës ndaj Partizanit të Beogradit. Ndeshja nisi ashtu siç pritej me fyerje nga tifozët vendas në shkallët e