Po mbante një peng dhe po që qëllonte me armë nga kati i 8-të, policia vrasin burrin e armatosur (Video)

Po mbante një peng dhe po që qëllonte me armë nga kati i 8-të, policia vrasin burrin e armatosur (Video)

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, policia nxitoi drejt bllokut luksoz të apartamentit në qendër të qytetit pas marrjes së njoftimeve për të shtëna sporadike nga një ‘lartësi’, rreth orës 7 të mëngjesit të së martës.

Siç thuhet më tej, ata rrethuan ndërtesën dhe ‘po e përcillnin’ personin e armatosur. Ata negociuan me të, ndërsa ai po mbante një grua peng.

Ekipi i SWAT pastaj thuhet se sulmoi apartamentin dhe qëlluan të dyshuarin. Ata e morën në burg ku ai vdiq nga plagët e tij. Nuk pati raportime për lëndime.

Femra që ishte duke u mbajtur peng nga ai, ishte në gjendje të dilte e padëmtuar.

“Është e traumatizuar dhe e tronditur”, kanë thënë autoritetet.

 

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*