Real Madridi ka ndarë 450 milionë euro për ta kthyer Neymarin në La Liga

Real Madridi ka ndarë 450 milionë euro për ta kthyer Neymarin në La Liga

Ylli brazilian, Neymar mund ta thyejë përsëri rekordin botëror të transferimeve, pasi lëvizja e tij te Real Madridi mendohet të peshoj plot 450 milionë euro.

Neymar u bashkua me Paris Saint-Germain në një rekord botëror këtë verë prej plot 222 milionë eurove, sa ishte edhe klauzola e tij e largimit.

Por, sipas mediumit britanik The Mirror, superylli brazilian mund të vendos për një transferim tjetër rekord botëror në verën e ardhshme, pasi nuk është i kënaqur me jetën në Paris.

Ky transferim i tij do të jetë me vlerë prej 450 milionë eurosh dhe do të thyejë rekordin që u vendos nga lëvizja e tij në PSG verën e kaluar.

Neymar dhe Marcelo kanë shoqëri të mirë mes vete

Klubi i gatshëm për të blerë Neymarin nuk është askush tjetër përveç rivalit të urryer të Barcelonës, Real Madridi.

Los Blancos kanë lënë mënjanë 200 milionë euro për të nënshkruar me ish-sulmuesin e gjigantit katalunas.

 Sipas burimeve të gazetës Marca, klubi mbretëror kanë vendosur të nënshkruajnë vetëm lojtarët më të mirë në botë dhe Neymar është i pari në këtë listë.

Marrëveshja e Neymarit do të jetë me vlerë 450 milionë euro, që përfshin çmimin e transferimit dhe pagat e tij.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*