Vetëvendosje do të udhëheq në tri komuna

Vetëvendosje do të udhëheq në tri komuna

Sipas të dhënave preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Lëvizja Vetëvendosje (VV), ka arritur që t’i fitojë tri komuna.

Derisa në vitin 2013, VV-ja kishte fituar vetëm kryeqytetin, në vitin 2017, kjo komuna do të drejtojë Prishtinën, Kamenicën dhe Prizrenin.

Derisa Shpend Ahmeti, ka arritur që ta rifitojë Komunën e Prishtinës, Mytaher Haskuka dhe Qëndron Kastrati, kanë arritur ta fitojnë Prizrenin dhe Kamenicën, respektivisht e kanë sfiduar Shaqir Totajn nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe Shaip Surdullin, nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK).

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*