(VIDEO) Pas 30 viteve debuton shqiptari i parë nga Lugina në suprligën e Sërbisë

(VIDEO) Pas 30 viteve debuton shqiptari i parë nga Lugina  në suprligën e Sërbisë

Talenti nga Presheva ( Miratoci )Iljasa Zylfiu ka bërë debutimin e parë me  fanellën e KF Radnik nga Surdulica.

Iljasa Zylfiu karierën e tij si futbollist e filloi  në kushte të vështira, si çdo futbollist Preshevarë në grupmoshat e KF Presheva,  e pastaj për të vazhduar tutje me KF.Lugina ku  mori pjesë në ligën regjionale të Pçinjës. 19 Vjeçari nga Miratorca  ishte optimist se mund ti sfidoj të gjitha barierat dhe klshtu me përkushtim ia arriti qëllimit të tij për të vazhduar karierën e tij si profesionist.

Krenar me Iljasa Zylfiun nga Presheva i cili  hyn në histori të futbollit Preshevar ku dhe bëhet Shqiptari i parë që debuton pas 30 viteve në Ligën e parë të Sërbis.

Kujtojmë se Ilajsa Zulfiu në ndeshjen kundërt Crvena Zvezdës në Marakan u inkuadru në lojë në minutëm e 68-të, por nuk pati rastinqë të shënonte por trajneri i KF Radnikut beson shumë në talentin e Preshevarit dhe shumë shpejt pritet që të jetë pjesë e formacionit të parë.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*