Archive

Kthehu mbrapa
Lugina

Arbër Pajaziti zgjidhet kryetar i APN-së në Bujanoc, fitorja e Preshevës motiv i tyre?

Këshilli nismëtar ka themeluar kryesinë e degës së Alternativës për Ndryshim në Bujanoc dhe për kryetar zgjodhi, Arbër Pajazitin ish shef kabinetit të kryetarit të komunës së Bujanocit Nagip Arifi

Sport

Coutinho dhe Griezmann nuk vijnë në janar, Barcelona kërkon një lojtar për Ligën e Kampionëve

Barcelona vazhdojnë të jenë në kërkim të një lojtari që luan pas sulmuesve, pasi që ky sistem i lojës i përshtatet trajnerit të ri Ernesto Valverdes.  Dy objektivat kryesorë të

Sport

Manchester City drejt rekordeve të reja, as Newcastle nuk ia del ta ndalë (Video)

Manchester Cityn nuk po ka kush ta ndal në Ligën Premier. Citizens kanë triumfuar si mysafir të skuadrës së rikthyer në ligën elitare Newcastle Unitedit me rezultat 1-0. I ka

Sport

Milani mposht Interin në derbi dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës (Video)

Milani e ka eliminuar Interin nga Kupa e Italisë duke triumfuar në përballjen çerekfinale me një gol të shënuar në vazhdime.   Giacomo Bonaventura pati një prej rasteve të mira

Sport

Liverpooli jep spektakël ndaj Swanseas (Video)

Liverpooli është duke dhënë spektakël për tifozët e vet në ndeshjen kundër Swansea Cityt. Ekipi i Jurgen Klopp e ka shënuar edhe golin e tretë dhe të katërt në sfidën

Sport

Unitedi i shpëton humbjes nga Burnley (Video)

Manchester Unitedi ka arritur ta barazojë rezultatin ndaj Burnleyt (2-2), edhe pse ishte në disavantazh prej dy golash. Në takimin e zhvilluar në Old Trafford, vizitorët befasuan duk e i

Lugina

Rrezikohet Lista serbe në Preshevë

Funksionari i Partisë Përparimtare Serbe, Millosh Vuçeviq duke folur për rezultatet e partisë së tij në zgjedhjet lokale në Preshevë ka thënë se lista e tyre ka fituar 920 vota

Lugina

Salihu: Faleminderit votues të LR PDSH-së, do të jemi zëri juaj në kuvend

Përfaqësuesi i listës së Lëvizjes për Reforma PDSH, Sami Salihu ka falënderuar votuesit dhe strukturat e subjektit të tij duke u zotuar se do të jetë zëri i qytetarëve në

Lugina

Rezultatet preliminare në Preshevë: Vetëm 4 lista zgjedhore kalojnë?

Në zgjedhjet lokale të mbajtura më 24 Dhjetor në komunën e Preshevës më së shumti vota ka marrë Alternativa për Ndryshim afro 5.174 vota, sipas rezultateve jozyrtare. Ndërsa në vendin

Lugina

Edhe Vuçiq shpall fitoren në katër komuna, Presheva nuk kalon

Lideri i Partisë Popullore Serbe (SNS), Aleksandar Vuçiq, ka shpallur fitoren e partisë së tij në katër nga pesë komuna ku sot janë mbajtur zgjedhjet lokale. Ai në një konferencë