Archive

Kthehu mbrapa
Lugina

(VIDEO) Rruga 1 milionëshe e Karposhit dështon ende pa u inauguruar

Kryetari i organit të përkohshëm Shqipërim Arifi u krenua aq shumë për rrugën një milion euroshe në Karposh duke thënë se do të bëhet me gjitha standardet evropiane por se

Lugina

(VIDEO) RTP kërkon zbardhjen e dy dokumenteve ,që ia ndau afro 50 mijë euro RTV Aldit dhe shoqatës joqeveritare presheva.com

Redaksia e Radiotelevizionit Presheva reagon ndaj   mos publikimit të dy  dokumenteve  të mediumeve private  për mjetet e  ndara nga organi i përkohshëm me rebalancin e buxhetit. Ky reagim i RTP

Lugina

(VIDEO) Arifi: Nuk është e vërtet se nuk është financuar Rtv Presheva

Në emision të një mediumi lokal, ishte i ftuar kryetari n.d. i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi për të shpalosur programin elektoral për zgjedhjet e parakohshme të 24 dhjetorit. Arifi

Lugina

Ardita Sinani thotë se u shkarkua nga Vuçiqi (Video)

Lajme Kosovë Sport Futboll Magazina Ekonomi Femra Stili Shëndetësi Kuzhina Auto Teknologji Fun Kërko Punë Arkiva Marketing Për rreth gjashtë muaj udhëhoqi me Komunën e Preshevës, ndërsa thotë se vendimi

Lugina Opinione

Qytetari A.S u prezanton subjekteve politike platformën e përbashkët

Farmacisti Artan Selimi nga Presheva i cili jeton dhe vepron në Tiranë ne rrjetin socila FB, ka prezantuar një platformë të përbashkët për subjekte politike në Preshevë për të tejkaluar

Lugina

( VIDEO) LR-PDSH-ë me tubimin madhështorë hapë fushatën parazgjedhore

Lëvizja për Reforma në PDSH për mes një tubimin madhështorë ka hapë fushatën parazgjedhore duke prezantuar programin 4 vjeçar  për qeverisjen lokale në Preshevë. Para të pranishmëve ka folur kryetari

Lugina

23-vjeçari nga Presheva fiton çmimin për fotografi “Gold Medal of Excellence” në Austri

Imagjinata, vëllai dhe aparati fotografik, këto janë tri elementet e zakonshme që i bëjnë të jashtëzakonshme fotografitë e 23-vjeçarit nga Presheva, Adrian Limani. Adriani nuk është shumë i njohur në

Lugina

(VIDEO) Edhe Kosova njoftohet me diskriminim e RTV Presheva

Radio Televizioni publik i Kosovës për mes një kronike të të emirtuar në edicionin qendrorë të ljmeve fokus të veçant i ka dhënë edhe diskriminimit të RTV Presheva nga organi

Lugina

Shkaku i papunësisë, në Preshevë po bie numri i banorëve (Video)

Në vitin 2003, atëherë kur edhe u bë regjistrimi i fundit i popullsisë së Preshevës, kjo komunë numëronte 13 mijë e 426 banorë. Sipas të dhënave të mëparshme, Presheva kishte

Lugina

Reagon Gani Veseli, Arifi na kërcënoi, o në APN o nuk keni rroga

Drejtori i shtëpisë së kulturës, Gani Veseli ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të organit të përkohshëm Shqiprim Arifi, pasi ky i fundit i kishte kërcenuar o dalni në APN