Arbër Pajaziti zgjidhet kryetar i APN-së në Bujanoc, fitorja e Preshevës motiv i tyre?

Arbër Pajaziti zgjidhet kryetar i APN-së në Bujanoc, fitorja e Preshevës motiv i tyre?

Këshilli nismëtar ka themeluar kryesinë e degës së Alternativës për Ndryshim në Bujanoc dhe për kryetar zgjodhi, Arbër Pajazitin ish shef kabinetit të kryetarit të komunës së Bujanocit Nagip Arifi gjatë vitit 2012-2016.

Pajaziti tha se fitorja e APN-së në Preshevë duhet të shërbje si motiv edhe në Bujanoc edhe pse na pret një punë më e vështirë se në Preshevë, u shpreh ai.

Ai theksoi se do të përballet me rivalët politik por që nuk do të ketë shpifje por vetëm argumente dhe vizion.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*