Modelet e avancuara të telefonave me ekranin 18:9 që kushtojnë nën 100 funte

Pasi LG G6 lansoi ekranin 18: 9 në botën e telefonave të mençur, një grup tjetër e kanë ndjekur trendin me telefonat e tyre dhe tani çmimi sapo u zvogëlua. Redmi i ri 5 nga prodhuesi kinez Xiaomi ofron ekranin për më pak se 100 funte.

Xiaomi i hoqi paketimet nga telefonat me Redmi 5 dhe Redmi 5 Plus të cilat shfaqin ekranet me 18: 9 në një model minimal me skaj të rrumbullakët. Telefoni ka një trup alumini dhe përmban një sensor gjurmë gishtash.

Xiaomi Redmi 5 ka një ekran HD + LCD me 5,7 inç, ndërsa Xiaomi Plus më i madh ka një ekran 5,99 inç Full HD +, të dy me raport 18: 9.

Redmi 5 është mundësuar nga një procesor Qualcomm Snapdragon 450 me 2 ose 3GB RAM ndërsa Redmi 5 Plus vjen me Snapdragon 625 CPU më të lartë me 4GB RAM.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*