Tërhiqet shorti për Copa del Rey, Barca me sfidë të vështirë

Tërhiqet shorti për Copa del Rey, Barca me sfidë të vështirë

Real Madridi dhe Atletico Madridi do të kenë punë me ekipe të rangjeve më të ulëta në 1/8 të finales së Copa del Rey.

Të martën është tërhequr shorti për rrethin e ardhshëm të Copa del Rey ku, Atletico përballet me Lleidan dhe Reali me Numancian.

Barcelona ka punë shumë të vështirë në udhëtim te Celta Vigo, ku do të duhet të luftojë shumë për trofeun e kupës.

Ndeshjet e para zhvillohen në datat 2 dhe 4 janar, kurse ktheyset më 9 e 11 janar.

Copa del Rey, shorti 1/8:

Atletico Madrid v Lleida

Cadiz v Sevilla

Celta Vigo v Barcelona

Espanyol v Levante

Formentera v Alaves

Las Palmas v Valencia

Leganes v Villarreal

Numancia v Real Madrid

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*