Archive

Kthehu mbrapa
Rajoni

EULEX-i, Serbisë: Qeveria e Kosovës vendos për përfshirjen apo jo të Serbisë në hetime

Shteti serb i ka dërguar një kërkesë Misionit Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë, EULEX, për të lejuar përfshirjen e Serbisë në hetimet për vrasjen e liderit të Iniciativës

Sport

(VIDEO) Atdhe Nuhiu hero i Sheffieldit, kalon skuadrën e tij në raundin tjetër FA CUP

Preshevari Atdhe Nuhiu ka qenë vendimtarë prë skuadrën e tij Sheffield We, pasi ka arritu të shënojë golin e qetësisë dhe të kualifikimit për në FA CUP. Sulmuesi i Përfaqësueses

Sport

Neymar, Hazard dhe Lewandowski: Real Madrid po shikon ta krijojë treshen e re të sulmit (Foto)

Real Madrid siç duket ka hequr dorë nga BBC dhe Florentino Perez ka filluar punën për revolucionin në klub.  Treshja Gareth Bale, Karim Benzema dhe Cristiano Ronaldo nuk janë duke

Sport

Payet driblon dhe shënon, por portieri lëndohet nga lëvizja fantastike e francezit (Video)

Për Dimitri Payet është bërë tashmë një vit prej se është kthyer në Francë te klubi i Marseilles. Nën drejtimin e Rudi Garcias, klubi marsejez po kalon formë të mirë

Sport

“Kane kushton 200 milionë euro”

Agjenti Jean-Pierre Bernes ka thënë se 200 milionë euro është çmimi i sulmues të Tottenhamit, Harry Kane. Sipas agjentit çmimi është shumë real duke i parë çmimet e lojtarëve. Kane

Lugina

Mërgimtari nga Lugina që deponoj 80 mijë franga për fondin “Vendlindja thërret”

Se Lugina ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm për çlirimin e Kosovës e dëshmon edhe Ruzhdi Shabani mërgimtar nga Lugina gjegjësisht nga fshati Zarbincë e Bujanocit me vendqëndrim në Gjilan

Sport

Zyrtare: Gjelbrim Taipi nënshkruan për Grasshopperin

Grasshopper Club Zurich e ka transferuar mesfushorin shqiptar, Gjelbrim Taipi. 25-vjeçari do të kalojë te klubi i tij i ri nga FC St.Gallen 1879, ku u angazhua në fillim të

Rajoni

Policia ofron 10 mijë euro shpërblim për ata që ofrojnë informacione për vrasjen e Ivanoviqit

Policia e Kosovës me të gjitha njësitet e saja relevante është angazhuar në hetimin dhe ndriçimin sa më parë të rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit, të ndodhur sot rreth

Rajoni

Dy prokurorë të ngarkuar për hetimin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Mitrovicës, Shyqeri Syla, ka thënë se kjo prokurori ka nisur hetimet për vrasjen e liderit të serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviq. Për hetimin e kësaj

Rajoni

Vdes Ivanoviq, nuk i përballoi plagëve

Kryetari i Iniciativës Qytetare “Serbia, Demokracia, Drejtësia” (SDP) Oliver Ivanoviq është sulmuar sot me armë zjarri para zyrës së tij në veri të Mitrovicës, ndërsa si pasojë ka ndërruar jetë