Liga e Kombeve: Shqipëria në grupin e tri skuadrave, takohet me Izraelin dhe Skocinë

Liga e Kombeve: Shqipëria në grupin e tri skuadrave, takohet me Izraelin dhe Skocinë

Shqipëria ka rënë në një grup shumë të fortë në Ligën e Kombeve, pas shorit që u hodh në Lozanë të Zvicrës.

Shqipëria ka rënë në grup me Izraelin, që e njeh nga kualifikimet e fundit, ku arriti një fitore dhe një humbje.

Kuqezinjtë do të luajnë për herë të parë me Skocinë që është kundërshtari tjetër në këtë grup.

Shqipëria do të jetë në grupin me tri skuadra që është i vetmi në Ligën C, apo kategoria e tretë.

Pamje nga shorti

Ndeshjet e para luhen me 6 dhe 9 shtator të vitit 2018.

Në anën tjetër edhe Kosova ka mësuar kundërshtarët për Ligë e Kombeve.

Kosova në grup me Azerbajxhanin, Maltën dhe Ishujt Faroe.

Liga C

Grupi1: Skocia , Shqipëria, Izraeli

Grupi 2: Hungaria, Greqia, Finlanda, Estonia

Grupi 3: Sllovenia, Norvegjia, Bulgaria, Cyprus

Grupi 4: Romania, Serbia, Montenegro, Lithuania

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*