Ndërron jetë Junuz Musliu, përfaqësues politik në Luginë të Preshevës

Ndërron jetë Junuz Musliu, përfaqësues politik në Luginë të Preshevës

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Junuz Musliu ka ndërrua jetë në spitalet e Turqisë.

Musliu kohëve të fundit kishte vuajtje shëndetësore dhe u shëronte në spitalin e Drenes nëTurqi.

Junuz Musliu ishte aktiv në politik edhe gjatë konfliktit të UÇPMB-së në vitin 2001 në Luginë të Preshevës.

Ai kohëve të fundit mbante pozitën e kryetarit të Kuvendit komunal në Bujanoc dhe udhëheqte me Këshillin Kombëtar Shqiptar.

Musliu ishte kryetar i Lëvizjes së Progresit Demokratik në Bujanoc dhe pas vetes ka lënë bashkëshorten dhe tre fëmijë.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*