Neymar, Hazard dhe Lewandowski: Real Madrid po shikon ta krijojë treshen e re të sulmit (Foto)

Neymar, Hazard dhe Lewandowski: Real Madrid po shikon ta krijojë treshen e re të sulmit (Foto)

Real Madrid siç duket ka hequr dorë nga BBC dhe Florentino Perez ka filluar punën për revolucionin në klub. 

Treshja Gareth Bale, Karim Benzema dhe Cristiano Ronaldo nuk janë duke shkëlqyer së bashku në këtë sezon.

Real Madrid që njihet për mbledhjen e galaktikëve me yje si Luis Figo, Zinedine Zidane, Ronaldo dhe David Beckham, pastaj edhe me Kaka, Cristiano Ronaldo dhe Benzema, tashmë ka filluar punën për transferimet e reja.

I lari në listën e Perez ësht Neymar, që shihet si zëvendësimi më i denjë i Cristiano Ronaldos.

Neymar, ylli i PSG-së

Lojtari ka kaluar këtë vit nga Barcelona te PSG, mund ta bëjë një rikthim në La Liga.

Tjetër lojtar për sulmin është Eden Hazard, lojtarë që pëlqehet nga Zidane.

Belgu deri më tani ka shënuar 62 gola

Ai ka kontratë deri në vitin 2020 me londinezët.

Për numrin 9, apo zëvendësimin e Benzemas, pëlqehet Robert Lewandowski.

Lewa ndër më të mirët në botë

Polaku me 30 gusht mbush 30 vjet dhe kjo mbetet problem për Real Madridin, i cili po ashtu do ta ketë të vështirë të ndahet nga Bayern Munich.

Nëse Lewandowski nuk vije, atëherë Harry Kane dhe Mauro Icardi janë opsione shumë të rëndësishme.

Icardi, një prej sulmuesve më në formë në Evropë

Një gjë mbetet e sigurt, në verë Real Madridi do të fillojë të shpenzojë, pasi pozita e klubit nuk janë sikurse në dy vitet e fundit.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*