Archive

Kthehu mbrapa
Sport

Bostoni poshtëron Clevelandin, Curry vendimtar në fitoren e Golden State (Video)

Boston Celtics ka shënuar fitore “si burrat” në duelin ndaj Cleveland Cavaliers me rezultat 102-88, kurse performancë fenomanle pati Stephen Curry në fitoren e Golden State me rezultat 125-122 ndaj

Rajoni

Ndizet alarmi i zjarrit, prezantuesi i lajmeve detyrohet ta braktisë studion gjatë transmetimit live (Video)

Gazetari i televizionit “ITV News” është detyruar të largohet nga salla e lajmeve ku ishte në transmetim të drejtpërdrejt, pasi dëgjoi alarmin e zjarrit. Derisa stafi ishin evakuuar nga studiot

Rajoni

Vetëvendosje në udhëkryq

Më 11 qershor të vitit 2017, ditën kur u mbajtën zgjedhjet e parakohshme parlamentare, Lëvizja Vetëvendosje pati shënuar rezultatin më të mirë të saj në zgjedhje dhe njëherësh, kishte fituar

Lugina Opinione

Viti i udhëkryqit në Luginën e Preshevës

Në sytë e qytetarit profan viti 2017 në Luginën e Preshevës ishte vit i zakonshëm. Vit i vazhdimit të jashtëzakonshmërisë. Viti ku pushtetari shtypës i stabilitetit në Beograd stabilizoi shtypjen

Rajoni

Haxhiu: Nuk po dënohen kriminelët, por deputetët që mbrojtën Kosovën

Lëvizja Vetëvendosje në një konferencë për media sot ka kundërshtuar vendimin e Gjykatës Themelore për dënimin e deputetëve të kësaj partie për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Deputetja Donika

Sport

Vitesse kërkon 10 milionë euro për Rashicën

Për shifrën e dhjetë milionë eurove, Milot Rashica mund të largohet nga Vitesse këtë muaj. Sipas “De Gelderlander”, anësori kosovar po kërkohet nga klubi gjerman Hannover 96, ndërsa më parë

Sport

Top talentet nga futbolli i Kosovës që pritet ta pushtojnë Evropën (Foto)

Nga shumë njohës të futbollit Kosova po llogaritet si vend i talenteve më të mëdhenj në Evropë Edhe pse në kushte të tmerrshme të infrastrukturës prodhimi i talenteve nuk është

Sport

Makthet e Dybalas: Berisha dhe Strakosha të vetmit që e ndalën argjentinasin nga pika e bardhë (Foto/Video)

Paulo Dybala nuk kishte dështuar asnjëherë nga pika e bardhë në Serie A, por kjo zgjati vetëm derisa nuk i doli përpara portieri i Atalantas, Etrit Berisha, në javën e

Sport

Atalanta e Berishës eliminon Napolin e Hysajt nga Kupa e Italisë, gjysmëfinale interesante (Video)

Ka përfunduar takimi mes Napolit dhe Atalantas në çerekfinale të Kupës së Italisë me rezultat 1-2. Kjo ishte sfida e dy shqiptarëve, pasi për vendasit nga fillimi deri në fund

Sport

City i Guardiolas e fillon me fitore vitin 2018, derbi në xhiron tjetër (Video)

Manchester City i është kthyer fitoreve në Ligën Premier pas barazimit pa gola ndaj Crystal Palace. Skuadra e Pep Guardiolas ishte dukshëm më e mirë se Watfordi të cilin e