Archive

Kthehu mbrapa
Rajoni

Pamje nga vendi i ngjarjes ku u vra Oliver Ivanoviq (Foto/Video)

Kryetari i Iniciativës Qytetare “Serbia, Demokracia, Drejtësia” (SDP) Oliver Ivanoviq është sulmuar sot me armë zjarri para zyrës së tij në veri të Mitrovicës, ndërsa si pasojë ka ndërruar jetë

Sport

Chelsea fillon bisedimet me Arsenalin për Sanchezin

Largimi i Alexis Sanchez nga Arsenali tashmë është shndërruar në një telenovelë latine. Kiliani është pothuajse i sigurt se do të largohet nga Topçinjtë dhe për atë kanë shfaqur interesim

Sport

Reali e ka në tavolinë ofertën e Arsenalit për Benzeman

Arsenali ka lënë në tavolinën e Real Madridit një ofertë gjatë fundit të dhjetorit, por është ende aktive edhe në janar për sulmuesin francez, Karim Benzema. Topçinjtë janë pranë humbjes

Sport

Djajtë e Kuq vazhdojnë me fitore, mposhtin me lehtësi Stoke Cityn (Video)

Manchester United ka fituar me lehtësi në shtëpi ndaj Stoke Cityt me rezultat 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të të Ligës Premier.   Skuadra e Jose Mourinhos

Rajoni

Vrasja e Oliver Ivanoviqit, top lajm edhe në mediat botërore

Një politikan kryesor serb është qëlluar për vdekje në Kosovë. Të armatosurit hapën zjarr ndaj Oliver Ivanoviqit duke e qëlluar atë pesë herë përpara zyrave të Partisë së tij të

Lugina

(Video) Si pasojë e rrymës digjet shkrumb e hi shtëpia e Sabit Bajramit nga Rainca

Gjatë ditës së djeshme prej orë 15 shtëpia e Sabit Bajramit nga Rainca ishte kapluar nga zjarri.   Plaku70 vjeçar i cili jetonte I vetëm e kishte të pamundur që

Sport

Me përmbysje, gola të bukur dhe spektakël, Barca fiton pas 11 vitesh në Anoeta (Video)

Barcelona ka bërë një përmbysje sensacionale kundër Real Sociedadit duke e mposhtur me rezultat 4-2 para tifozëve në Anoeta. Një fillim mbresëlënës i skuadrës vendase, e cila krijoi epërsi të

Sport

Messi theu rekordin e Mullerit, me golin e 366-të në kampionat

Lionel Messi e ka thyer rekordin e gjatë të Gerd Mullerit për më së shumti gola të shënuar për një klub, në pesë ligat kryesore evropiane. Superylli i Barcelonës e

Sport

Me spektakël dhe gola, Liverpooli ia shkakton humbjen e parë sezonale Manchester Cityt (Video)

Në një ndeshje spektakolare në Anfield, Liverpooli e ka nënshtruar liderin e Ligës Premier, Manchester City, duke e mposhtur me rezultat 4-3. Mjaftuan nëntë minuta lojë për t’u zhbllokuar rezultati.

Shendetesi

Vaji i kokosit i zvogëlon rreziqet e sëmundjeve të zemrës

Vaji i kokosit është vlerësuar si super ushqim, është akuzuar për yndyrën e saturuar, lavdëruar për përdorim si produkt i bukurisë, dhe i përgojuar për përmbajtjen e kalorive. Kur është