Archive

Kthehu mbrapa
Sport

Sampdoria e mposht Romën në Olimpico (Video)

Roma ka pësuar humbje prej 0-1 nga Samdoria, para tifozëve në Stadio Olimpico në kryeqytetin italian. Skuadra mysafire pati raste të mira në pjesën e parë me anë të Gianluca

Lugina

Në Bujanoc epidemi e fruthit, gjendja stabile

Në katër komuna të rrethit të Pçinjës është shpallur epidemi e fruthit e cila çdo ditë po rritet. Slagjan Stoshiq nga instituti për shëndet publikë në Vrajë thotë se deri

Lugina

Komuna e Bujanocit nderon me mirënjohje “Post Mortum” Jonuz Musliun për avancim e pozitës shqiptare

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, nderoi me mirënjohje “Post Mortem”, kryetarin e ndjerë të Kuvendit komunal të Bujanocit, Jonuz Musliu. Mirënjohja i është  ndarë  Jonuz Musliut për kontributin

Lugina Opinione

Kush do të zëvendësoj Jonuz Musliun?

Se kush do të zëvendësoj tani të ndjerin Jonuz Musliun me postin e Kryetarit të Kuvendit të Bujanocit, Kryetarin e subjektit politik që e themeloi dhe në postin Kryetar të

Teklologji

BITCOIN është bixhoz?

Bitcoin është ‘bixhoz’ dhe ne do të zhvillojmë rregullore rreth tij, thotë kreu i Bankës qendrore të Kanadasë. Stephen Poloz, guvernator i Bankës së Kanadasë, e quajti tregtimin e bitcoin

Sport

Analizë: Kush janë kundërshtarët e Kosovës në Ligën e Kombeve?

Kosova do të luajë me Maltën, Ishujt Faroe dhe Azerbajxhanin në Ligën e Kombeve. Sot në Lozanë të Zvicrës është hedhur shorti ku Kosova u përfaqësua nga kryetari Fadil Vokrri,

Sport

UEFA Liga e Kombeve e sqaruar në detaje – Si mund t’i ndihmojë ky format kombëtareve në kualifikimet për Euro 2020!?

Është tërhequr shorti për garën e re që quhet UEFA Liga e Kombeve, një format krejt i ri i një gare interesante mes përfaqësueseve të futbollit. Telegrafi sqaron në detaje

Sport

Liga e Kombeve: Shqipëria në grupin e tri skuadrave, takohet me Izraelin dhe Skocinë

Shqipëria ka rënë në një grup shumë të fortë në Ligën e Kombeve, pas shorit që u hodh në Lozanë të Zvicrës. Shqipëria ka rënë në grup me Izraelin, që

Sport

Yjet gjithmonë largohen nga Arsenali, ky është formacioni me lojtarët e larguar ndër vite nën menaxhimin e Arsene Wenger (Foto)

Alexis Sanchez është ylli i fundit që është larguar nga Arsenali duke shkuar drejt Manchester Cityt. Por Arsene Wenger ndër vite ka humbur lojtarë të mëdhenj, duke u nisur me

Lugina

Shpenzimet e fushatës parazgjedhore në Preshevë duhet të deklarohen publikisht

Po afrohet afati për dorëzimin e raporteve të partive politike lidhur me shpenzimet e fushatës parazgjedhore skadon, kështu ka njoftuar Agjencia Kundër Korrupsionit. Zgjedhjet lokale janë mbajtur më 24 Dhjetor