Zyrtare: Sadiku kalon te Levante

Zyrtare: Sadiku kalon te Levante

Sulmuesi i Kombëtares, Armando Sadiku është larguar nga Legia Varshava për tu transferuar te Levante në Spanjë.

Lajmin e ka konfirmuar vet klubi spanjoll, i cili i ka uruar mirëseardhjen shqiptarit në rrjetet sociale.

E veçanta është se klubi  është se e ka uruar në shqip sulmuesin në foton që përdor për të bërë lajmëruar transferimin e tij.

Levante luan në ligë e parë spanjolle dhe për momentin ndodhet në vendin e 16-të në La Liga.

Armando Sadiku 🇦🇱 se convierte en nuevo jugador del . El jugador albanés procede del @LegiaWarszawa!!

Armando Sadiku is a new player of . The Albanian player comes from Legia Warsaw!!http://1909.es/n2k46 

Spanjollët kanë paguar 1 milion euro për shërbimet e lojtarit

Sadiku bën kështu hapin e madh në karrierë duke u transferuar në një nga 5 kampionatet më të mirë në Evropë.

Sulmuesi do ta gjej te Levante shqiptarin tjetër që vjen nga Maqedonia, Enis Bardhin. /Telegrafi/

😬 Uno no es jugador del hasta que no recibe la tradicional bienvenida del EQUIPO!! Podemos decir que Sadiku ya es jugador granota!!

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*